Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizhetek szakmai...

Érettségizhetek szakmai tárgyból, ha gimnáziumba járok?

Figyelt kérdés

Corvinus Egyetemre szeretnék jelentkezni, most vagyok 11-es gimnazista. Hogy elérjem a ponthatárt, minimum két emelt erettsegi kell, az egyik a töri lesz. Másik viszont nem tudom. Matekon gondolkodtam, de ha azt elrontom es nem lesz meg kb a minimum 85%, nem érem el a 460-as ponthatárt :/ Arra gondoltam, hogy esetleg valamilyen szakmai előkészítő tárgyból érettségiznék, pl kereskedelem es marketing. Neztem a követelményeket, ill feladatsorokat, es nem tűntek nehéznek (tanulással nincs gondom, gyorsan tanulok, ill érdekel a téma is). Tehetek szakmai érettségit úgy, hogy elotte nem tanultam a szakmát? Ha nem, van valami alternatív megoldás (pl. Osztályozó vizsgát tenni egy szakközépben stb.)?


Koszonom a válaszokat! :)


2016. febr. 8. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha megkérdezed a választott szakközepet, tudnak-e valahogy fogadni, esetleg írhatsz az Oktatási Hivatalnak egy e-mailt.
2016. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Andizsuzsi ***** válasza:
Vendégtanuló lehetsz egy középiskolában. Bár kicsit késő van már hozzá, osztályozóvizsgáznod kell az eddigi anyagokból, de nem lehetetlen. Bár szerintem azzal az energiával egy tisztességes matekra is fel lehet készülni.
2016. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!