Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért olyan népszerű a kommuni...

Miért olyan népszerű a kommunikáció szak, hogy alig lehet bekerülni, de valójában nagyon nehéz elhelyezkedni vele?

Figyelt kérdés

Mi a titka? Azt gondolják,hogy azzal majd médiában el lehet helyezkedni? Ráadásul ismeretség nélkül? Én nem láttam még olyan álláshirdetést, ahol ilyen végzettségűeket keresnek. Ezzel nem csak a médiában lehet elhelyezkedni,ugye? Szóvivő aki meg akar lenni ahhoz gondolom még kiegészítő képzés kell, egyetemen ezen a szakon nem tanítják ezt.


Ami népszerű álláshirdetésekben úgy láttam az IT, tb ügyintézés és különböző pénzügyi,számviteli végzettségek, meg sok kétkezi is.



2016. febr. 9. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Mert sokan elhiszik,hogy ér valami,illetve sokan hülyék egy komoly diplomához,de így tudnak arcoskodni,hogy ők diplomás emberek.
2016. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ezen én is gondolkoztam. sok szakon sokszoros túljelentkezés van, emiatt a ponthatárok is jó magasak. pedig valójában piszok nehéz elhelyezkedni vele.

míg más talán kevésbé népszerű szakkal jobban el lehet helyezkedni..

persze mindenki arra menjen, ami érdekli. de én is mondtam le több mindenről, mert attól,hogy érdekel, még nem vállalnám be, hogyha utána kb el se tudnék helyezkedni vele:/

2016. febr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszik, olyanra képesít, amire nem is. Rengeteg ismerősöm ment oda, hogy majd filmkritikus, PR-menedzser vagy szóvivő lesz, holott ezekhez vagy felesleges, vagy nem elég, vagy más kell.
2016. febr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, úgy van ahogy mondjátok.Komolyan mondom egy egyszerű frissítő masszázs tanfolyammal szerintem többre menne az ember, mint ezzel a szakkal. Ráadásul támogatják is ezt a szakot, tehát van állami finanszírozott nem is egy egyetemen, tehát az egyetemek jól járnak, hogy ilyen büfé szakot indítanak.
2016. febr. 9. 11:51
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Egyrészt mert ezt a szakot könnyebb elvégezni, mint a többi bölcsész szakot. Másrészt pedig manapság minden 2. ember újságíró vagy műsorvezető szeretne lenni, és azt gondolják, hogy ez a szak egyenes út az RTL székházába.
2016. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ami egészen le szokott döbbenteni, hogy amikor olyanokkal beszélek, akik ilyen szakra járnak, rendszerint kiderül, mennyire tájékozatlanok. Mintha se tévét nem néznének, se újságot nem olvasnának. Ennyire nincs igényük rá, vagy nem előírás. Ehhez képes egyes helyeken az óvodapedagógus szakra járóknak kötelezővé teszik, hogy operába járjanak, be kell mutatni a jegyet, mert hogy aki ilyen munkát végez, annak műveltnek kell lennie. Ez a véglet sem követendő, de elképesztő, mekkora különbségek vannak.
2016. febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak akiknek nincsen konkrét érdeklődési körük, de nem szeretnének egyből munkába állni érettségi után.Erre jó alibi az egyetem.

Szóval nem konkrétan a kommunikáció szakkal van baj.Hanem az odajelentkezők hozzállásával. Aztán lehet verni a mellünket meg szidni a kormányt,hogy diplomával sem lehet elhelyezkedni.

Pedig el lehet helyezkedni a kommunikációval is. De tényleg kell hozzá akkor elhivatottság és esetleg valami felmutatható szakmai tapasztalat .

Amúgy ugyanezt a jelenséget látom a politológiánál, mint amit az utolsó írt. Politológus ismerőseim nagy része úgy ment oda, hogy egyátalán nem érdekli az aktuális helyzet, megkockáztatom volt olyan aki azt se tudta milyen párt van most hatalmon. Na ilyen hozzállással nem hiszem,hogy tejelni fog egyetem után..

De pl aki úgy szeretne újságíró lenni, hogy egyetem alatt is legalább vezet valamilyen népszerű blogot, esetleg vendégszerzőként ír valamelyik nagyobb portálra..annak már picivel nagyobb esélye van, mint annak, akit totál hidegen hagy az egész.

Én TTK-s vagyok. Itt is rengeteg olyan van, akiket egyátalán nem érdekelnek a természettudományok. Elég szar lehet így végig vinni egy ilyen szakot..Csak foglalják a helyet olyantól, akit tényleg érdekel.

2016. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7


Én közgázon ugyanezt tapasztaltam.

Könnyebb volt(az emberek nagyobb arányát érdekelte/volt tájékozott benne) gimnáziumban beszélgetni az emberekkel ilyen témákból, mint ott.

2016. febr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bevallom, hogy nekem ilyen végzettségem van, kommunikáció-művelődésszervező egész pontosan,de én már jó pár éve végeztem akkor azért, mert nagyon szerettem volna újságíró lenni, imádtam fogalmazni, bánatomat, örömömet, haragomat versekbe önteni például. Csalódtam az oktatásban, mert ott nem folyt gyakorlati oktatás, csak a sok töltelék tantárgyakat tömték az agyunkba. Megbántam nagyon, hogy ezt végeztem el és már nem is érzem motiválva magam, hogy ilyen területen dolgozzak. Most készülök én is természettudományi szakra, mert tisztelem és nagyon értékesnek tartom ezt a területet a civilizáció és a társadalmunk fejlődésének segítése miatt. Remélem egyszer neurológiával fogok foglalkozni és kísérleteket is fogok folytatni ezen a területen, csak sok év kell hozzá, hogy megtérüljön a rá fordított energia és idő.
2016. febr. 9. 19:07
 10/11 anonim ***** válasza:

- Azért mert ha bekerültél, akkor könnyű elvégezni. Sok olyan ember van ám, akinek a szülei olyan piszok gazdagok, hogy egész életükben ki lesz nyalva a sejhajuk, de azért anyuka meg apuka mégiscsak elvár egy diplomát a gyerektől, ha már kivágtak százezreket magántanárra.


- Azért, mert ha belegondolunk tényleg jó szakmákban lehetne vele elhelyezkedni, ha bejönne az élet. Szerintem már sokan álmodoztak arról, hogy újságírók, riporterek, műsorvezetők, stb-k lesznek.

2016. febr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!