Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csillagász végzettséggel...

Csillagász végzettséggel milyen nehéz elhelyezkedni itthon?

Figyelt kérdés

2016. febr. 10. 10:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Nyilván nem keresnek sokat, de nálam nem ez a lényeg. Amúgy földtudományi szakról mennék majd csillagásznak.
2016. febr. 10. 10:55
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, hogy mekkora a társadalmi-gazdasági igény csillagászra.
2016. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miután tudtommal évi 10 ember végezz ilyen szakon kb. szerintem simán eltudnak valahova helyezni, ha nem más maradsz tanítani az egyetemen, melette pedig a csillagászat lesz a hobbyd. Sokat tényleg nem fogsz keresni.
2016. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak úgy 12 éves korom óta a hobbim. :)
2016. febr. 10. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Itthon elég nehéz. Magyarország sajnos nem foglalkoztat elég embert ilyen területen. Nem keresett szakma. Csillagász Msc diplomával inkább más területen szoktak elhelyezkedni az emberek, azért, hogy meg is tudjanak élni valamiből.

De reméljük változnak a dolgok és itthon is fellendül az űrkutatás.

2016. febr. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ettől féltem én is. Éltem Amerikában egy ideig,ott könnyű viszonylag elhelyezkedni, de én oda már nem mennék vissza, inkább Kanada, vagy Anglia.
2016. febr. 12. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!