Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor kell osztály vizsgát...

Mikor kell osztály vizsgát tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 7. osztályos vagyok, és eddig nagyon sokat (kb 140-150 órát) hiányoztam. Minden nap 6 óránk van, valahogy 25 napot hagytam ki, persze mindent bepótolok, mindenből le tudtak zárni, 4-5-ös tanuló vagyok, rosszabb jegyem nem sosem volt a bizonyítványomban. Nagyon sokat vagyok beteges, és ilyenkor általában fertőzök, illetve olyan állapotban vagyok, hogy nem tudok iskolába menni. Az osztályfőnököm mondta már, hogy vigyázzunk, nehogy osztályvizsgát kelljen tennem. Mikor következne ez be? 6.-ban is "fenyegettek" már ezzel, de semmi nem lett belőle, pedig akkor is sokat hiányoztam.

Amúgy ősszel és télen szoktam beteges lenni, tavasszal kevés, nyáron semmi bajom sincs.



2016. febr. 10. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha emlékeim nem csalnak 250 óra a határ, illetve az órák számának 30%-a. De ez az iskola jóindulatán múlik, volt, hogy nem kellett vizsgáznom 400 óra hiányzással.
2016. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat, én is szinte mindenhol azt olvastam, hogy 250 :)

Neked mikor volt annyi hiányzásod? Milyen tanuló voltál?

2016. febr. 10. 13:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

10. osztályban, de előtte meg utána is sokat hiányoztam. Csak utána már magántanuló lettem.

4-es, 5-ös :)

2016. febr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az kötőjel akart lenni, nem vessző :D bocsi.
2016. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapból úgy van, hogy 250 óra hiányzás felett évismétlés van (hiába igazolt a hiányzásod). Az iskolai nevelő testület dönthet úgy is, hogy engedélyezi az osztályvizsgát a tanulónak. Ekkor ugye az összes tárgyból kell vizsgázni.

Nyilván tehet az iskola olyan engedményt is, hogy nem ír be annyi hiányzás, így eltekint ezektől. Ha hiányzol, utána mindig érdeklődj utána tanároknál, hogy tudnád az elmarad anyagot/számonkéréseket bepótolni, hogy még a látszatát is elkerüld annak, hogy lustaság miatt hiányzol olyan sokat.

2016. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!