Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha irodalomból mindig ötös...

Ha irodalomból mindig ötös voltam és egyszerűen imádom akkor sikerülhet belőle az emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Írtam már verseket is verseket mondani imádok és amikor elemezni kell akkor a fantáziám elszabadul. Mindig is imádtam az irodalmat mert nem kellett rá sokat tanulnom hanem megjegyeztem mindent amit órán mondtak vagy ha egyszer elolvastam megragadt. De nem tudom mennyire nehéz az irodalom

2016. febr. 11. 13:53
 1/7 anonim válasza:
Igen. Ha tanulsz is rá alaposan, akkor akár a magyar szak is az az egyetemen. Ha pedig tehetséged is van, és egy okos jó fej tanár ezt észreveszi és felkarolja, akkor akár még író is lehetsz. :)
2016. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze, sikerülhet.

Milyen szakra mész?

2016. febr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire motivált vagy akkor szinte alap :)
2016. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak olvastam,hogy a biosz emelt érettségin kívül az irodalom emelt is nehéz.De akkor sikerülhet csak gondolom sokat kell tanulni rá köszönöm a válaszokat!:)
2016. febr. 11. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Empirikus tapasztalat: Az ember az egyetemi magyar szakon fél évig szereti az irodalmat, néhány szerencsétlen kivételtől eltekintve. A maradéknak rövid úton elege lesz a tizenhatodik századi magyar keresztény irodalom kötegeiből, dekonstrukcióból, fenomenológiából, posztstrukturalizmusból, feminista irodalomkritikából,pozitivizmusból, pszichoanalitikus kritikából meg a többi belemagyarázós baromságból, és keres magának valami korrekt tudományterületet, pl. elméleti/alkalmazott nyelvészet, nyelvoktatás, vagy egyszerűen nekiáll szépirodalmat írni, és szarik rá, ki milyen jelentést olvas bele.


A magyar szakok egyébként ebben nagyon jók, tele vannak irodalommal, de tragikus mértékben. Ha érdekel, egy próbát megér, úgyis ott dől el mi érdekel.

2016. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pszichológus szeretnék lenni de kell legalább 1 emelt szintű érettségi és az irodalomra gondoltam.Ezért kérdeztem meg
2016. febr. 11. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért nehéz a magyar emelt, mert van benne néhány elszállt feladat. Nálunk mindenkinek a töri emeltet javasolták inkább humán szakra. A magyarban van (vagy pár éve még volt) szövegfelismerés a műveltségi részben. Na azon pl jókat lehet bukni, mert ott tuti lesz valami, amit nem tudsz. Menj rá itt a "letöltöm" gombra és nézd meg: [link]


A fantáziád megint más. Ugye az esszéknél néznek stílust, helyesírást és tartalmat. Ebből csak a helyesírásra egyértelmű a pontod, a másik kettő adott (számodra idegen) tanár kedve szerint van. A törinél talán kicsit könnyebb belőni, hogy mit akarnak. Van egy lista, hogy helyezd el térben/időben az eseményt, legyen benne ez, az, így jobban lehet receptre lehet esszét írni, ami vizsgahelyzetben nem feltétlenül hátrány.

2016. febr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!