Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ismertek olyant, aki valamely...

Ismertek olyant, aki valamely alternatív pedagógiai intézetbe járt (pl. Waldorf suli) és eljutott a középiskoláig/egyetemig/munkahelyig? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A kérdés főként arra irányul, hogy mennyire állják meg a helyüket és érzik jól magukat az általános közoktatásban vagy munkavállalás terén azok a diákok, akik Waldorf vagy bármilyen más alternatív oktatási jellegű közoktatási intézménybe jártak.


Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akiknek személyes tapasztalatuk van (saját vagy ismerős/rokon stb. útján).

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2016. febr. 11. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm az AKG-ba járt, szereti a bontott csoportokat, a közösséget, jól tanítanak alternatívan is.

Másik ismerősöm Rogerses, nagyon jó központit írtak az ottani diákok, ő ugyan csak 65 körül írt. De a hozottjai maxok, valószínűleg bekerül Budapest egyik legjobb gimijébe is :D Ő is jól érzi magát.

Nagynéném most volt nyílt napon Montessori tanítású, de állami általános iskolában, mert az unokatesóm most lesz elsős, de picit deviáns és mindig a legrosszabb gyerekeket választja ki barátnak. Oda sok fogyatékos gyermek jár, úgyhogy végül nem mennek a Montessoriba, mert lehetséges, hogy akkor még jobban lefelé fejlődne (egyébként semmi baja, csak picit érzelmileg alulfejlett). Szóval a fogyatékkal élő gyerekeknek baromi jót tesz a Montessori tanítás, de más gyermekeknek annyira nem.

2016. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2 waldorfos ismerősöm van. Mind a kettő külföldön tanul és dolgozik. Érettségi után oda mentek tovább.
2016. febr. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz :) várom a továbbiakat is, minél több a vélemény, annál szélesebb a látókör.
2016. febr. 21. 14:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Én AKG-s vagyok, elég színvonalas a tanítás és a túlnyomó többség jó egyetemekre(Cambridge, Semmelweis, Corvinus Stb.) kerül be. Bár az AKG talán kicsit kimagaslik a Waldorfok a Poli a Lauder meg a többi hasonló alapítványi suli közül.
2016. ápr. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Én 8 évig Waldorfba jártam, ott végeztem el az általánost. Mivel nem vagyok annyira művészlélek, és mert más érdekelt, egy állami középiskolában folytattam, jövőre fogok érettségizni.

Francia-magyar kéttannyelvű szakon tanulok, és nem gondolom, hogy bármiben is hátrányban lennék a többiekhez képest. Természetesen itt láttam először osztályzást, ellenőrzőt és a többi, de pár hét alatt ebbe bele lehet szokni. Tanulmányi eredmény terén eddig minden évben jeles voltam, két középfokú nyelvvizsgám van, mellette versenyszerűen sportolok, idén francia OKTV-n a második fordulóba jutottam. Természetesen tervezem a továbbtanulást, a mérnöki és a gazdasági szakok érdekelnek, matekból és franciából emelt érettségit fogok tenni.

Nekem nem jelentett gondot az átállás :) Nem tudom, konkrétan mire vagy kíváncsi, ha van kérdésed, szívesen válaszolok :)

2016. jún. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én hat évig Rogerses voltam. A szüleim csak ezt tudták nekem elképzelni, mert mindenféle szociális, beilleszkedési nehézségeim voltak kiskoromban. Na, ez az iskola kinevelte belőlem a dolgot.

Viszonylag magas pontszámmal bekerültem egy jó budai gimnáziumba, ahol mindig négyes tanuló voltam. Ugyan nem én voltam az osztály lelke, de semmi gondom nem volt már a beilleszkedéssel. Az osztályozást valóban hamar meg lehet szokni, de erre már készítettek minket lélekben 5-6. osztályban. :)

Most egyetemen vagyok, szintén négyes közeli átlaggal. Egyáltalán nem érzem magam kívülállónak.


A volt osztálytársaimról annyit el tudok mondani, hogy elég jó gimnáziumokba kerültek, és most sokan külföldi egyetemen tanulnak tovább. A társasági életükről nem tudok sokat mondani, de szerintem ők is megtalálták a helyüket.

2016. dec. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszokat! :) Mindenféle tapasztalat érdekel, ami ezzel kapcsoaltos.
2016. dec. 18. 04:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!