Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyennek ismeritek a Fóti...

Kizártdolog kérdése:

Milyennek ismeritek a Fóti Szabad Waldorf Iskolát? Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék gyűjteni szülői, de akár tanítói és diák részről is.

Figyelt kérdés
Leginkább az általános iskola része érdekel, mivel most lesz elsős a fiam és neki keresünk iskolát a környéken. Előre is köszönöm a segítséget! :)

2014. jan. 31. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Waldorfot soha. Esetleg ha utálod a gyereked és jól ki akarsz tolni vele.

Használd a keresőt, azért van, fogsz találni véleményeket róla dögivel.

2014. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sokan vannak róla jó véleménnyel. Neked van valamilyen tapasztalatod? Vagy csak úgy gondolod, hogy nem jó? Mire alapozod a véleményedet?
2014. jan. 31. 13:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Senkinek nincs tapasztalat a Fóti Szabad Waldorfról, amit megosztana itt?
2014. febr. 7. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Kereső, ember.
2014. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerinted eszembe se jutott megnézni először a neten és azután feltenni a kérdést? :)
2014. febr. 8. 07:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első óta ide járok, most járok tizenkettedikbe. Az általános iskolát feltétlenül ajánlom! Nagyon jók a tanárok, a közösség, viszont az igaz, hogy nem annyira "dolgoztassuk halálra a gyereket" típus. Sokan járnak oda csak általánosba, tőlünk mindenkit felvettek hatodik vagy nyolcadik után abba a gimnáziumba, ahová jelentkezett, nem volt gond az, hogy waldorfból jött. Sok kreatív dolgot is megtanulunk, nagyon jók az ünnepek is. Én sosem szerettem beteg lenni, szívesen jártam iskolába. Szerintem nagyon jó iskola, általánosig mindenképpen ajánlom. A gimnáziumban kicsit hiányolom az erősebb nyelvoktatást és azt, hogy nem lehet bármilyen fakultációra jelentkezni. De a waldorfos diákok is az állami érettségit teszik le! Igaz, hogy öt év gimnázium után. Én nem bántam meg a gimnáziumot sem, de tény, hogy a nyelvtanulást külön kellett megoldanom, de már van egy nyelvvizsgám. Ha viszont elsős lesz a kisfiú, még bőven van ideje a gimnáziumon gondolkodni, az általános iskola pedig tényleg nagyon jó! Hihetetlen a közösség, nem jelent a későbbiekben hátrányt, a későbbiekben pedig általában jobban boldogulnak a waldorfos diákok, mint az államisok. Remélem, hogy ez rám is igaz lesz! :)

Remélem tudtam segíteni! :) Itt a Fóti Waldorf honlapja: [link]

Vannak előadások is, amiket meg lehet nézni, a következő március elsején lesz 10 órától.

2014. febr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mi volt a problémád a nyelvoktatással? Kevés nyelv közül lehet választani vagy nem volt elég lehetőség a gyakorlásra vagy...?


Miért és hová jelentkeztek át az osztálytársaid, akik korábban váltottak? Tudtok róluk valamit? Gondolok itt olyanra, hogy mennyire találták nehéznek a váltást a két iskolatípus között.


Akik maradtatok milyen szakokra mentek? A tavalyi évfolyam felvételije, hogy sikerült? Voltak/vannak műszaki pályát választók vagy mindenki bölcsész/művész szakokon folytatja a tanulmányait?

2014. febr. 10. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!