Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elbocsátó szép üzenet elmezés?

Elbocsátó szép üzenet elmezés?

Figyelt kérdés
holnapra kellene megcsinálni, de amit a neten találtam segítséget az nagyon kevés! ha valaki eltudná nekem küldeni azt nagyon megköszönném:) e mail: rockerzsotya@citromail.hu
2010. márc. 30. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Többszöri szakítás után ez a vers vetett véget a szerelmüknek.

- ADy gőgös,kimondja hogy szerelme már nem igaz

Léda zsoltárokat csak neki címezte

szerelem megtagadása


Nekünk ennyit diktált le a magyar tanár(végzős vagyok)

2010. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Huh,erről regényt lehetne írni.Léda volt élete nagy szerelme,szenvedélyes,vad szerelem volt az övék.

Ady itt már beteg(szifilisz-vérbaj)és az elméje eddig se volt patyolat tiszta.Ady akkor is szerette Lédát mikor ezt a verset írta,ezt dacból,gőgösen írja.

De olvasd el sokszor,és gondolj bele milyen lehet egy ilyen szerelem.Bántották egymást("egymás húsába tépünk"),de mégis szerették.Írhatsz a szimbólikus képekről is.Sok sikert,én imádtam Adyt,bár nem egyszerű!

2010. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2010. márc. 30. 19:49
 4/4 anonim ***** válasza:
De mi a vers műfaja?
2015. máj. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!