Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen befejezést írhatnék a...

Milyen befejezést írhatnék a Léda-versek esszémhez? (3 műt elemeztem benne: Héja-nász az avaron, Lédával a bálban, Elbocsátó szép üzenet. A bevezetésben írtam a szerelmi költészetének újszerűségéről. )

Figyelt kérdés
2009. okt. 19. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg veheted kicsit líraian a dolgot és írhatnál Lédához fűződő érzelméről, miben volt más ez a plátói lángolás, mint a Csinszka iránt érzett szerelem.

Fontos, hogy egy hatásos, elgondolkodtató mondattal fejezd be az esszét.

2009. okt. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
erről anno én is írtam. én úgy fejeztem be akkor, hogy ady valahol lédától lett az, aki, tehetség ide vagy oda. ady lédától lett egész. általam vagy, mert meg én láttalak, s régen nem vagy, mert már régen nem látlak...kedvenc idézetem, ami szerintem kivetítése annak is, amit ő érzett. szóval mintha ady tudta volna, hogy ő léda által lett az, aki, ezért az elbocsátó versében pontosan ezt olvassa léda fejére, hogy léda lett őáltala, ezzel próbálva meg semmissé tenni azt, hogy ez valójában fordítva igaz. remélem érted miről beszélek. persze ezt szépen megfogalmazva.
2009. okt. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk így: Ady életében Léda testesítette meg az igazi „NŐ”-t, lenyűgözte nagyvilági kinézete, szellemi fölénye. Ám viszonyuk egyszerre volt kín, gyötrelem és üdvösség is.

De nekem azok is tetszenek, amit az előző hozzászólók írtak.

2009. okt. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vége kellett legyen

Léda férjes nő volt -

2015. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Legalábbis (úgy tudom) nem volt elválva -

El kellett volna vennie -

2015. máj. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Léda Diósy Ödön neje volt -
2015. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!