Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Befolyásolja a diploma értékét...

Befolyásolja a diploma értékét az, hogyha valaki nem államilag támogatott képzésre, hanem önköltségesre járt?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy egy kicsit lenézik azokat, akik nem államira, hanem önköltségesre járnak.


Ez lehet kizáró tényező mondjuk egy állásinterjún, attól függetlenül, hogy hol végeztem?



#egyetem #munka #diploma után #állásinterjúk
2016. febr. 13. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mégis honnan büdös francból tudná bárki is, hogy te nem államira, hanem önköltségesre jártál?

A diplomádban semmi jele nem lesz, sőt, a szaktársad sem fgják tudni, teljesen ugyanabban a képzésben veszel majd részt mint ők..

2016. febr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért be ne kapj. :D

Csak azért kérdeztem, mert mindenki folyton azt kérdezgeti tőlem, hogy biztosan be fogok-e kerülni államira...

2016. febr. 13. 23:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen kérdésnek ezer más oka is lehet, például az anyagi helyzeted/helyzete a családnak, biztosan jól értelmezed?
2016. febr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van 1-2 ember, akik azért jöttek önköltségesre (160.000/félév) mert szerintük ez olcsó, és az állami féléveket majd másik alapképzésre hagyják ami (250.000-350.000/félév).

Én jártam már több helyre, és ahol 90% önköltséges volt, ott nem volt lenézés, ahol 90% államis volt ott szintén nem volt, max annyi, hogy gazdagnak gondolták az önköltségeseket. Lenézni csak akkor szokták a másikat, ha diákhitelt vesz fel, és nem tanul, meg alapból 4 félév csúszásban van egy alapvetően könnyebb képzésen (nem informatikai vagy műszaki)

2016. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3: Igen, szerintem jól értelmeztem, mert ugyan itt kérdeztem, és ismeretlenül miért kérdezne az ember ilyet?

(Vagy legalábbis én nem látom sok értelmét egy vadidegentől ilyesmit kérdezni)

4: Köszi a hasznos választ. Amire én szeretnék menni, ott is 250.000 egy félév, de lehet, hogy majd más szakot is felveszek, és ezért nem is lenne baj, ha nem vennének fel államira.

2016. febr. 14. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!