Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri-e építésznek (nem...

Megéri-e építésznek (nem építészmérnöknek) tanulni BME-n?

Figyelt kérdés

Nem csak anyagilag, hanem mennyi ember kell szinten is!


(Ezt aztán jól megfogalmaztam!!!) :P


2008. szept. 19. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán még nem késett el a válasz. Én oda járok. Az építész és az építészmérnök majdnem ugyanaz, két és fél évig ugyanazt is tanuljuk, szakirányválasztásnál pedig átjárható a két szak. Tehát nincs értelme megkülönböztetni egyelőre a kettőt. :)


Két szakirány van: tervezői és műszaki, kivitelezői. 5. félév végén kell választani (magyarul 2,5 év után). Attól függően, melyikre akarsz menni, adott tárgyakból meg kell lennie egy bizonyos átlagodnak. Természetesen szinte mindenki tervezőire akar menni (én pl. nem), ezért oda nehezebb bekerülni, de szerintem nem is éri meg különösebben. A műszaki szakiránynak én több jövőt jósolok. Igen jónak kell lenned tervezésből ahhoz, hogy felfigyeljenek rád.


Kb. 300 embert vesznek fel évente erre a szakra a BME-re, de harmada első év végén ott is hagyja, mert nagyon durva. Ha a maradékot elosztod szakirányokra, még akkor is sokan vannak, de nem olyan vészes, mint pl. közgazdászból, jogászból vagy bölcsészből. Viszont eléggé szeretik a BME-n végzett építészeket, mert elég sok tudás van a diplomájuk mögött.


Számolj viszont azzal, ha ide akarsz jönni, hogy kb. 260-270-en kezdik az első félévet, ebből 5 (!!!) év alatt kb. 10-15 ember végzi el az egyetemet. Sajnos elég sokan megcsúsznak, így a diplomaszerzés olyan 6-8 évre is kitolódik. Tehát nagyon komolyan kell gondolni. Ezt nem lehet úgy végigcsinálni, hogy "Na, nemtom, hova menjek, megyek építészre". Ugyan a ponthatár nem olyan magas, hogy ne lehessen átlagos teljesítménnyel bekerülni, de nem fogja elvégezni az, akinek nincs kitartása, elhivatottsága. Többnyire minden rajz, makett, leadás "tegnapelőttre" kell. :D Mindent az utolsó pillanatban tudsz meg, nagyon kevés az információ, ami alapján dolgoznod kell. Számíthatsz arra, hogy lesz olyan éjszaka, amikor nem alszol, én tegnap délben óta fent vagyok, mert makettezni kellett. Van, hogy annyi rajz, makett, zh van, hogy fizikai képtelenség mindent határidőre megcsinálni. Pozitívum viszont, hogy max. 4 vizsgád van vizsgaidőszakban. :) Viszont a vizsgára bocsátás feltételei nem könnyűek. Összefoglalva: az építészhallgató egész szorgalmi időszakban szív, vizsgaidőszakban pihen. De a többség (én sem vagyok kivétel) ennek ellenére szeretettel, elhivatottsággal csinálja. Ha kitartó vagy, várunk szeretettel. :) Ha még van kérdésed, írj, szemmel tartalak. :)

2008. dec. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen! (Ja, bocsi...) én írtam ki a kérdést csak megváltoztattam az e-mailemet...és csak most találtam meg a válaszodat:S)


És köszi h várod h van-e még kérdésem...most épp nincs de ha lesz feltétlenül megkérdezlek ((persze csak ha nem baj))! :D


Még egyszer köszi a választ...hasznos volt:)

2009. ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha lesz egy emlet matekom meg fizika közepem meg felsőfokú német nyelvvizsgám és francia közepem akkor mennyi pluszpontra számítsak?? aa jelenlegi rendszerben??
2011. márc. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A kedved első válasz adó adna vmi elérhetőséget(email,msn,facebook)magáról,jövőre végzek és pár kérdésem lenne?Köszi előre is!
2011. júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én pl. jogász vagyok és tapasztalatból mondom, hogy a jog egy nagyon széles skálán mozog. Szóval hiába van sok jogász ez a sok terület egyszerűen szétosztja őket.
2011. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!