Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít az angol...

Titeket nem idegesít az angol hallás utáni?

Figyelt kérdés

Legyen szó középről, vagy emeltről, mindenhol szörnyű kiejtéssel beszélnek. Az egyik nap egy tőzsgyökeres londoni beszélt, akcentus nélkül. Nevetséges volt ahogy a cockney hapi nem beszélte a saját nyelvét.

Vagy vegyük a 2015-ös májusi emeltet, az első feladatban egy amerikai nő beszélt volna. Volna. Hát nem tudom, az amcsik körberöhögnék, ha valaki ilyen kiejtéssel amerikainak nevezné magát.


Csak engem idegesít ez?



2016. febr. 25. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a te kiejtéseddel van a gond, nem az anyanyelvi beszélőkével. Amúgy egy feladatban biztos, hogy nem véletlenül olyan akcentussal meg kiejtéssel beszélnek amilyennel. Meg kell szokni. A valóságban se nagyon fogsz hallani két egyformát.
2016. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem sokkal jobban idegesit a tipikus fulrepegeto magyar akcentus.

Azon kellen csiszolni egy kicsit. Tv musorokban fellepoknek meg egyenesen meg kellene tiltani az angol szavak es kifejezesek hasznalatat amig felnormalisan legalabb meg nem tanuljak kiejteni.

2016. febr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ideesíteni biztos nem idgesít, nem szokásom ezeket hallgatni.. Amikor érettségiztem beültem, meghallgattam, kitöltöttem, meglett, viszlát. Nem emlékszem milyen volt, de annyi akcentust hallok, nem gondolnám, hogy baj lenne, ha nem valamelyik anyanyelvi akcentusokat játsszák le. Jó, ha megérted azt is, hiába mű, valószínű nem csak anyanyelvűekkel fogsz beszélni a nyelven. :)
2016. febr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!