Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS. Milyen 5 újságcikket...

Oltyán Ibolya kérdése:

SOS. Milyen 5 újságcikket vihetnék média szóbelire?

Figyelt kérdés
Holnap délután szóbeli vizsgázok film és média szakra, és 5db újság cikket kell vinnem ami szerintem érdekes.Teljesen tanácstalan vagyok. Gyors segítő kész emberek válaszát várom :) . Előre is köszönöm
2016. febr. 25. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, ha film és média szak, akkor nyilván vinnék

- valamit az Oscar-díj-ról a közelgő átadó kapcsán

- valamit aktuális (nem politikai) hírt egy napilapból, ami kapcsán lehet beszélni a média legrégebbi, információterjesztő szerepéről, de egy glossza (ami ugye tükrözi a szerző véleményét) még jobb lenne

- valamit kulturális / temészettudományi jellegű cikket egy havi lapból, ami kapcsán lehet beszélni a média ismeretterjesztő feladatáról

- ha kicsit is érdekel a sport, vinnék egy sporttal kapcsolatos hírt, minthogy a sportújságírás külön ágazat

- valamit a saját, különleges érdeklődési területemet tükrözi

Mindenképp vegyesen választanék cikkeket napilapból és periodikából + mindenképp nyomtatnék egyet a netről is, mert a netet már nem tudja a média megkerülni.

2016. febr. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

aktuális téma, bevándorlás,

gazdasági, szerintem elég érdekes ami az olajjal történik

sport , most vannak az F1 tesztek

kütyük- most adják ki a samsung galaxy s 7-et de jön az iphone 7 is

természet, környezetvédelem itt pl. a mezei szil az év fája idén magyarországon, most van a szavazás európa év fálya, valami molyhos tölgy magyarországon nagyon vezet, még a morning showba is beszéltek róla, Eutr rendszer erdészeti szakmai friss dolog.

1 hét mulva kezdődik a genfi autószalon, ha az nem érdekes semmi.

2016. febr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!