Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miket kéne tudnom töriből,...

Miket kéne tudnom töriből, hogy biztos meg legyen az érettségim?

Figyelt kérdés
Sosem érdekelt igazán, de azért jó lenne, ha nem csak a szerencsén múlna az érettségim. Ti mit néznétek át...és ez alatt nem az elmúlt 4 év teljes anyagát értem. Hanem egy teljesíthető mennyiségre.

2016. febr. 28. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Arra még simán van idő, hogy egyszer elolvasd a 4 tankönyvet (ez egy hétvége alatt meglehet, de egy hét alatt bőven), figyelve az összefüggésekre és közben nézd hozzá a történelematlaszt, mivel azt használhatod az érettségin, így fontos, hogy ne ott nyisd ki először. Nézd meg, hogy mennyi évszámot, infót ki lehet belőle olvasni (csaták évszámai a térképen, hátul van benne kronológia, ott is sok minden le van írva, művészettörténeti képek, alkotóval, stb. szeretik az ilyesmit középszinten).

Hogyha lesz még időd, átfuthatnád az elmúlt pár év érettségijét, a feladattípusok miatt. Egyet érdemes megírni érettségi körülmények között (megadott időn belül, atlaszt használva, stb.), csak, hogy lásd, hogy kb. hogyan oszd be az idődet. Az esszéknél nagyon sok mindent beleírnak a forrásokra, és arra kapsz pontot, hogy használod a forrást, úgyhogy ezt ne hagyd ki semmiképpen sem. Az atlasz itt is sokat segít az évszámokkal, nevekkel, ilyesmikkel, a könyvek egyszeri elolvasása pedig az általános összefüggéseket átadja. Tagoltan írd, lehető legjobb fogalmazással, erre is jár azt hiszem 1 pont. (Logikai felépítés, stb.)

Azt szerintem biztosra veheted, hogy sikerül, annyi adatot megadnak, hogy szinte lehetetlen megbukni rajta. Az esszéknél még arra figyelj, hogy lehet, hogy egy korabeli életmódról vagy ilyesmiről szóló esszé könnyűnek tűnik, mint mondjuk egy háború, amiről nem sokat tudsz, ám az atlaszból az életmódról szinte semmit nem tudsz lenézni, míg az adott háború jó eséllyel sok évszámmal és helyszínnel benne lesz, így valószínűleg több pontra írod meg. :)

Még esetleg átfuthatod a régi érettségiknél, hogy mik voltak a legnépszerűbb esszétémák, ha valamelyik nagyon gáz, azt esetleg egy internetes tétellel, vagy könyvből (esetleg jegyzetből, ha van) átnézni újra.

Remélem segítettem valamit, én emelteztem anno, úgyhogy nem tudom pontosan, mit kérnek középszinten, igyekeztem általánosságokat írni. Elnézést a szóismétlésekért, nem olvastam vissza, biztos akad egy pár.. :) Sok sikert!

2016. febr. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!