Milyen egyetemre menjek? Angolból van egy 90%-os emelt szintű érettségim. Töriből biztos emeltet akarok, lehet magyarból is. Az egyetem után vagy olyan munkát akarok, ahol sokat kell külföldre utazni, vagy pedig annyit keresni, hogy megtehessem.

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor rossz irányba szakosodtál... humán tárgyakkal a mai magyarországon nem lehet elhelyezkedni, külföldön meg azért nem, mert magyar vagy és/vagy nincs munkatapasztalatod. Nekem is van 80%-os angol emeltem, magyarból is emelteztem, most mégis mérnöknek tanulok... szóval nem rosszindulatból mondom. Csak ez egy álomkép, nem a valóság. Szóval külföldre utazásból sztem még senki nem élt meg és közgazdászon/menedzseren kívül nem sokat tudok, aki a szakmája keretein belül külföldre utazgatna.
2012. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is tudom hogy ha matekból meg fizikából ész lennék könnyebb lenne...de nem így hozta az élet:)

Valamilyen gazdasági suliba akarok menni, csak nem tudom melyik szakkal járok a legjobban. Ehhez kéne segítség. Hallottam már olyanról aki gazdasági suliba járt most meg külföldön szállodákat irányít...szóval nem lehetetlen:D

2012. jún. 7. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, említettem is őket, közgazdász, különféle mendzserek... (egyébként ide is súlyosan kell a matek)

Csak egy bökkenő van ezekkel: a kormány épp idén csökkentette olyan szinten a keretszámokat, hogy csak akkor érdemes ilyen szakra menni, ha konkrét terveid vannak vele, tehát mondjuk a szüleidnek van egy cége (most csak mondtam valamit). Így a semmibe, hogy majd kimegyek külföldre és lesz valami, inkább ne... nagy adósságot lehet összehozni vele, lehet hogy el sem végzed, lehet hogy túlcsúszol a képzési időn... és még olyan képzettséget sem ad, amivel rögtön munkába tudnál állni. Van pár közgazdász ismerősöm, lassan végzősök, van aki már most elkezdett egy OKJ-s képzést, hogy azzal el tudjon helyezkedni kisebb cégeknél, irodákban és felépítse a karrierjét, mert munkatapasztalat nélkül sehova nem mehet.

2012. jún. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ezzel valószínűleg nem sokra mész majd. nem azt mondom, hogy lehetetlen ilyen iránnyal boldogulni, csak olyan óriási lesz a túljelentkezés arra a kevés állásra is, hogy szinte lehetetlen elhelyezkedni. most és még jópár évig a mérnökképzésbe lesz a jövő...
2012. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
magyarul szerinted csak mérnökök dolgoznak kis hazánkba. Jó meglátás, igazán széleslátókörű ember lehetsz. Az emberek 90%-ka , akik nem építészek, programozók esetleg mérnökök ezek szerint mind kipusztulnak, mert "nincs jövőjük" Csak mondom én bölcsész képzésre megyek, és nem félek a jövőtől. Akkor majd azt fogok dolgozni, amit TUDOK.
2012. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, félreérted amit mond. A pozíciók, amikről beszélsz be vannak töltve (a 90%, amiből egyébként max 15% bölcsész, mert ennyire van szükség, a maradék tanár és a többi). Ha most valaki lediplomázik, mondjuk neveléstanból, akkor pályakezdőként nem lesz állása, mert ma, a mai magyarországon a mérnökök a keresettek. Aztán majd 20 év múlva, miután most sokan mérnöknek tanulnak, lehet hogy magyar szakosokból lesz hiány... de ugyan már, ez mennyire viccesen hangzik. Én nevetek. Szóval persze, csinálj amit akarsz, meg amihez *értesz*... de megjegyezném, hogy én is értek a zenéhez, mégsem zenész a hivatásom, mert az egy hobbi, egy olyan ipar, ami kevés szereplőt igényel...
2012. jún. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
te értesz félre engem. Ha nem tudok ezzel a diplomával elehlyezkedni, akkor lejjeb viszem a mércét, nem gond. Akkor buszsofőrként fogok dolgozni. Nekem nem büdös a fizikai munka sem, most is ilyet végzek, de ha lesz esetleg "értlemiségi" állásom, akkor nagyon fogok neki örülni. Hisz erre hajtok. De nem fogok másokat hibáztatni ezért, meg lehúzni az országot, ahogy sokan teszik. Megkísérelek ebből a szakból kijönni. Ha nem akkor váltok. Ez a baj itt, hogy sokan túl sokra tartják magukat, de rugalmasság az nulla.
2012. jún. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!