Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? (rövid kérdés,...

Mit csináljak? (rövid kérdés, magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Osztályban van 2-3 barátom. Nem az hogy rosszul barátkozok, 2 héttel miután elkezdtem kick-boxra járni már mindenkivel haverban voltam, és még most is az vagyok. Tanárok utálnak, nem tudom miért. Osztályfőnököm kivételezik 2 osztálytársammal, többiek le vannak sz@rva. Önbizalmam kevés, tanárok rombolják is rendesen. Átiratkozásra nem is gondolok, ott nem tudnék beilleszkedni. Szüleim elváltak, anyám nevel, aki kibirhatatlan, ezért vele nem tudom megbeszélni.

13/f



2016. márc. 7. 03:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Legyél kemény és bírd ki. Isten gyermekei vagyunk, minimum félistenek, és nagyon királyok, velünk nem packázhat senki, ha játéknak fogod fel az életet, és hogy Isten gyermeke vagy, és nem árthatnak, és nyugodt leszel, akkor már minden király lesz. Mondjuk lehet, hogy kell hozzá, hogy az életedben már kicsit sínen legyél, meglegyen a jó irány, de az abból is következhet, hogy már nem parázol rá a dolgokra, az életünket, sorsunkat mi raktuk össze úgy, hogy mi kell a lelki fejlődéshez, milyen dolgokat kell ahhoz megélnünk, hogy hát magasabbra jussunk, de tényleg mi raktuk össze, és ez kb egy nagy játszótér, ahol eljátsszuk azt, amit odafönt elterveztünk, szóval ez csak egy játék, nem kell ráparázni semmire, és jó lesz, ha békét teremtesz belül magadban, és ez tényleg működik, akkor a környezeted is békésebbé válik. Pl mert látják, hogy nem érdemes belédkötni, úgyse tudnak lenyomni téged, valaki piszkál, alacsony tudatszinten van, szóval még tudatlan és nem ért valamit, akkor rámosolyogsz és otthagyod, mert ha csak kötekedni tud veled, akkor nincs dolgotok egymással, és kár és tök fölösleges, hogy rágódj és felhúzd magad rajta, és elvigye az energiáidat, amikor szép dolgok felé is fordulhatsz, aminek lehet örülni. Szerintem a rosszat azt csak próbáld figyelmen kívül hagyni, mert ha beleteszed az energiád, jobban fájni fog. Csak addig fázol vagy mondjuk addig viszket egy ponton, ameddig oda figyelsz, és utána már nem zavar, ha nem figyelsz rá, mert például tudod, télen, ha valaki megjegyzi, hogy hú de hideg van, akkor el kezdesz te is arra figyelni, és ha kimondja ,akkor onnantól ő is jobban figyel rá, és mégjobban fázik. Vagy pl ha annyit hallgat valaki rossz zenét, hogy már megszokod, és nem is veszed észre, hogy szól, és akkor elmegy oda egy harmadik személy, és akkor megkérdezi pl , hogy terád milyen hatással van ez a zene, és nem szóltok a hallgatójának, hogy kapcsolja ki, tehát felhívta rá a figyelmed, hogy rossz az adott zene, onnantól már oda fogsz figyelni, pedig amíg nem szólt, addig olyan volt, mintha csend lett volna, és lehet, hogy el is kezdtél magadban valamit dúdolni, amit te szeretsz, mintha az a rossz zene ott se lenne, be se lenne kapcsolva. Meg hát az is jó pl ,hogyha hálát adsz azért, amid van, és addig se arra figyelsz, ami nincsen. Pl valaki nem tud járni, mert hiányzik a lába, vagy a bokor alatt alszik. Egyébként ez durva, itt olvastam valahol régebben, hogy egy gyereknek az volt a legnagyobb problémája, hogy nem tudják eldönteni, hogy melyik külföldi országba menjenek nyaralni, szóval más meg ezen problémázik, tehát fölfelé meg fura. Meg ezt asszem, Jack kapitány mondta, hogy nem a probléma a probléma, hanem a hozzáállásod a problémához. Meg hát ,ha valami ellen nem tudsz tenni, akkor hagyd ott, és a jelenpillanatból kell kihozni a maximumot, és hát ami egy másodperce történt, az már a múlt, azt már ott kell hagyni a múltban, nem szabad se a múlton keseregni, se a jövőn aggódni, csak mosolyogsz, és továbbmész. Mondjuk pl ha valaki kiabált veled, akkor na bumm, és mosolysz amúgy meg, hogy vége, hogy befejezte, és még annyi lehetőség van az életben, amit ki lehetne használnod, és hát mindenhez úgy állj hozzá, hogy méltó vagyok rá, hogy sikerüljön, kétségem sincsen affelől, hogy méltó vagyok rá, hogy legyen ilyenem, meg olyanom, és akkor érezd a magadénak, és akkor be tudod vonzani. De azé igen mondjuk a telhetetlenség az nem jó, de ez most nem is annyira idetartozik, ezt csak így kb ( )- ben megjegyzem. Meg hát ami benne van a sorsodban ahhoz könnyen hozzájuthatsz, ami nincs, az sok energiádat elviszi, hogy megtartsd; na és hát ha megértésre jutsz, akkor hamarabb tud oldódni a karmád, és akkor hamarabb tudod átvenni a sorsod fölött az irányítást elvileg. Hogyha mindent megértettél, akkor már pró leszel. De amúgy a nehéz szituációk a fejlődésedet szolgálják, és te jöttél le fejlődni önszántadból, és van sorskarma és életkarma, neked is lehet, hogyha olyat okoztál, amin évek múltán gyötrődsz, és nem tudod megbocsájtani magadnak, akkor az nem volt benne a sorsodban, tehát azt abban az adott inkarnációban okoztad, amelyikben benne vagy, és azt majd törlesztened kell, hogyha majd a végén se tudod magadnak megbocsájtani, meg ha más okozott is neked fájdalmat, amin évek múltán is rágódsz, akkor ő okozott magának életkarmát, és ezek lehetnek ilyen egy kicsi szóval való megbántások is akár; és ha pedig egy sérelmet hamar meg tudsz bocsájtani, akkor az sorskarma volt, amit előző életedből hoztál, és a másik törlesztett neked.
2016. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Visszatértem, egy dologról megfeledkeztem szót ejteni. Vagy csak lusta/trehány voltam, na szóval, hogy 2 variáció van, amikor egy emberke felbosszant: Vagy még valamit tanulni tudtok egymástól, vagy hát a te életedben ugye te vagy a főhős, a főszereplő, rólad kéne szóljon és ő pedig másvalakivel/től is megtanulhatja azt a dolgot, eszmét; vagy pedig felismered, hogy amit ő tudna tanítani, azt már te tudod, és ez valahol így volt megfogalmazva, hogy és akkor nemet mondhatsz a szituációra örökre, mármint, hogy vele konfrontálódj.
2016. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

*Előző 2 vagyok, még eszembe jutott egy dolog ezzel kapcsolatban, ezt azt hiszem, még nem írtam le.

Valaki mondta, aki elég cool, hogy az élet olyan, mint egy focimeccs. És te döntheted el, hogy mi akarsz lenni. Lehetsz a játékos, a bíró, a labda, vagy akár a néző is. És az én magam részéről most már igencsak a kedves anyját annak, aki megpróbálja velem elhitetni, hogy én csupán az ő labdája vagyok. Nem tud ártani, befolyásolni, kihatással lenni rám semmilyen szinten. Max, ha én engedem, hogy hasson rám, pl ha kedves, akkor szeretem.

2016. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*mert nem vagyok a labdája, és ne is próbáljon meg azzá degradálni, nem fogok arrafelé pattogni, amerre ő gondolja, vagy esetleg nem is gondolja, csak rugdal szemtelenül. Előző vagyok, bocsi, még ezzel az egyel kiegészíteném. Remélem, feldobott téged, Kérdező, vagy kicsit megerősített legalább lelkileg, hogy kemény legyél:)
2016. márc. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!