Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ennek így van...

Zsuzsi94 kérdése:

Szerintetek ennek így van értelme? (A kérdés rövid, a magyarázat hosszú! )

Figyelt kérdés
Sziasztok. Esti gimibe járok és másodikos vagyok. Már nagyon várom,hogy továbbtanulhassak,vannak terveim,álmaim is ,hogy mi akarok lenni...Már egy jó ideje küzdök a tudásszomjammal. És ez által azt találtam ki,hogy az egyik egyetemi szaknak a tantárgyait kezdem el itthon tanulni...már harmadjára futok neki,mert jött egy érzés,hogy ennek így a középiskola mellett nem sok értelme van hisz nem tudom hasznát venni... kicsit hosszú lett...bocsi

2016. jan. 12. 05:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Zsuzsi :-)

Az szuper, hogy tudásszomjad van, meg az is, hogy érdeklődsz a dolgok iránt, DE! Neked most az a feladatod, hogy leérettségizz, nem az, hogy egyetemi vizsgát tegyél. Tehát az a javaslatom, hogy inkább a JELEN-re koncentrálj, mert ha "elhasalsz" az érettségin, akkor bizony semmire nem mész az egyetemi tárggyal.

ha annyira szeretnél tanulni, akkor a helyedben inkább az emelt szintű érettségit választanám és arra koncentrálnék - meg a nyelvtanulásra.

Mindent a maga idejében! :-)

Sok sikert!

2016. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Bizonyos értelemben én is cselekedtem ezt, annyiban, hogy amit tanultunk, azt próbáltam elmélyíteni ugyanazon téma megkeresésével az egyetemi szinten. Be is vált (annyi nem kívánt hozadéka is volt, hogy a szaktanár kissé keserűen elmélkedett róla, hogy kénytelen ebből a témából mindhárom azonos profilú osztály összes tanulójának ötöst adni a tökéletesen egyforma írásra).


A fölös energiát levezetni jobb, mint a lebujba járni verekedni, az biztos. :)


Hanem az egyetemi tárgyak ritkán nem épülnek arra, amit még majd ezután tanulsz a közepesben.


Viszont, mint te is bizonyítottad (harmadjára...), külső keret nélkül ez ritkán szokott jól folyamatosan menni.

2016. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, nekem is nagy volt a tudásszomjam. Amit tudok tanácsolni az az, hogy tanulj meg mindent a középiskolára, és szabadidődben olvasgass arról, ami érdekel. Fogd fel úgy mint egy hobbit. (Mármint ne te legyél hobbit! xD). Bocsi a szóviccért! Gondolj arra, hogy a középiskolás tudással "mindenkinek" rendelkeznie kell az egyetemhez, nem csak a felvételi tárgyak tudásával, ezt gyakran elfelejtik. A középiskola sok képességet fejleszt, ha nem is veszed észre, de bővül a világlátásod, javul a fogalmazókésséged, a matematikai-problémamegoldó képességed, stb. Fogd fel úgy a középsulit, mint egy lépcsőfokot, amire rá kell lépned, mielőtt tovább lépsz.
2016. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!