Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kéne nekiállni egy...

Hogy kéne nekiállni egy szakdolgozatnak?

Figyelt kérdés
A téma már megvan, de igazából fogalmam sincs, mit, hogy kéne megírni.

2016. márc. 8. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Elég nagy a baj, ha ezt itt még meg is kérdezed. Legalább ne terjesztenéd a tudatlanságod, és tájékozatlanságod, amely nyílván a megfelelő oktatási intézményt is minősíti... Kulcsszó: konzulens!
2016. márc. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira témafüggő, hogy ebben csak a konzulens tud segíteni.
2016. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszönöm a sértegetést!


Azért tettem fel ezt a kérdést, mert azt nem tudom, hogy építsem fel, alap dolgokat nyilván én is tudok róla. De mivel még sose írtam szakdogát, olyan nagy probléma, hogy feltettem ezt a kérdést???

2016. márc. 8. 16:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok: Ez is a szakterülettől (és BA / MA szinttől) is függ. Még azokban a legalapvetőbb dolgokban is vannak jelentős különbségek, hogy hol kell lennie a szakdolgozat hangsúlyának: a vizsgálaton, az elemzésen vagy a javaslatokon.

Akkor is nehéz lenne érdemben segíteni, ha elárulnád a szakterületed, de így gyakorlatilag lehetetlen.

Ajánlhatnám Umberto Eco Hogyan írjunk szakdolgozatot című könyvét (különösen, ha humán területű dolgozatot írsz), abban a témaválasztás és a formai követelmények elég jól össze vannak foglalva, de az is lehet, hogy megzavar, ha tőled a befogadó tanszék mást vár el.

A legjobb tényleg az, ha a konzulensedet kérdezed, illetve ha megnézel az egyetemi könyvtárban pár szakdolgozatot, amit azon a tanszéken végzettek készítettek, ahol te is diplomázni akarsz.

2016. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Umberto Eco: Hogyan írjunk szakdolgozatot? című műve alap, nálunk fel is adták kötelezőnek az egyetemen. Mindenképp ajánlom, gyakorlatias tanácsokkal fog szolgálni. :)
2016. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
#1-ben leírtam hogy konzulens kell. De ha ennyire érthetetlen és fejlődésképtelen vagy, akkor még ő sem fog tudni mit kezdeni veled... Utána kell nézni a dolgoknak. Van hivatalos szabályzat, ahol leírják a formai követelményeket, a felépítését. De ha ennyire lusta és életképtelen vagy, akkor nem tudom mit keresel te szakdoga közelében... Mondjuk nyílván valami szinvonaltalan, hasztalan szak lehet az ilyen is, ahol ennyi szemléletmódot, és gondolkodástechnikát nem verték bele a hallgatókba. De ne aggódj, mehetsz majd a mekibe, ahhoz nem kell csinálni semmit, oda megfelel a jelenlegi tudatlanságod is.
2016. márc. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
elég baj ha márciusban itt tartasz.. bár nem derült ki,hogy mikor államvizsgázol? Milyen szakon vagy egyetemen,főiskolán vagy.. Ha meg van a témád érdemes megfelelő konzulenst keresned. Ő ad iránymutatást. Aztán meg hajrá és írjad...
2016. márc. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem idén államvizsgázom, nem most, ebben a félévben kell leadnom a szakdogámat és nem volt még olyan tárgyam, amiben azt oktatnák, hogy kell megírni (majd lesz). Van még egy évem rá, gondoltam kicsit tájékozódom, amiben a Gyakori kérdések olvasói is megoszthatnák velem javaslataikat, tapasztalataikat. Lehet, hogy én tettem fel rosszul a kérdést, amiből az jött le nektek, hogy egy buta, tudatlan valaki vagyok, akinek keresnivalója sincs egyetemen. Ebből egyedül egy dologra tudok következtetni, mégpedig arra, hogy az emberek mennyire lenéznek másokat, pedig még nem is ismerik a dolgok hátterét. Ez egy nagyon jó tanulság volt számomra, köszönöm!
2016. márc. 9. 18:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdésben nem ezen az oldalon kéne először tájékozódni...
2016. márc. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem itt tájékozódtam először. Több más oldalt is végigolvastam. Gondoltam, ha itt felteszem a kérdést, mások tudnak segíteni a saját tapasztalataikkal, ismereteikkel....
2016. márc. 9. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!