Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi/pszichológiai diplomával...

Jogi/pszichológiai diplomával Angliában?

Figyelt kérdés
Idén nyáron fogok kimenni Angliába nyelvet tanulni. Ha minden jól megy, szeptemberben kezdem Szegeden a jogot. Szeretnék itthon maradni, és meg is fogom próbálni, de nem vagyok hajlandó eladósodni, hogy legyen egy szinte értéktelen papírom, így nem ódzkodom annyira attól, hogy kimenjek külföldre. A kérdésem az lenen, hogy mennyit ér kint Angliában egy diploma? Nyilván több mint a semmi, de tudnátok mondani konkrétumokat?
2016. márc. 8. 18:01
 1/1 Damn válasza:

Nem tudom, hogy veled beszéltem-e egy másik thread-ben hasonló témáról, lehet, hogy igen...


Nekem gyakorlati tapasztalatom nincs a témában, viszont egy albán ismerősöm jogi diplomával jött ki. Ő azt mondta, hogy neki egy 2 éves fizetős képzésen kellett részt vennie, hogy a jogi diplomáját itt is elfogadják. A képzés árát fillérre pontosan nem tudom, de úgy rémlik £6000 körül mozgott. Emellé neki egy ESOL(nyelvi) vizsgát is le kellett raknia. Nekem a feleségem készül ESOL vizsgára, de ahogy néztem kb egy középfokú nyelvvizsga teteje az a szint.


Ha anglia nem lép ki az eu-ból a nyáron és európai jogra szakosodsz és ebben is akarsz dolgozni, akkor szerintem lehet, hogy nem kell képzés. Az ESOL-t egyébként ahogy én néztem főleg azoktól kérik akik EU-n kívüliek. Indiai kollégáimtól az összestől kérték, de tőlem nem, se a lengyel vagy a litván kollégámtól.

2016. márc. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!