Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Testnevelés felmentéshez...

Testnevelés felmentéshez lehet pszichológiai indok?

Figyelt kérdés
Ami azt illeti, nekem a testnevelés mindig is lelki megrázkódtatással járt. Már időtlen idők óta rossz emlékeim fűződnek hozzá, tényleg nagyon megalázva érzem magam azokon az órákon. Kérhetek felmentést lelki okok miatt?
2016. febr. 18. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Ha pszichológushoz járnál terápiára az elszenvedett traumák miatt, akkor is max. annyi lenne, hogy órán felmentenének, de előírnák az órán kívüli kötelező testmozgást például gyógytorna vagy úszás formájában, és ezt igazolni is kell.


De ahhoz, hogy ilyet megítéljenek, nem elég elsírnod magad, hogy te mennyire utálod a tesit. Hidd el, a tanulók egy része ugyanebben a cipőben jár. Túl kell élni.

2016. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti jártam is tavaly emiatt (is).

Külön testmozgással nincs bajom, jelenleg is járok gyógyúszásra, és kondizni is.

2016. febr. 18. 16:53
 3/6 A kérdező kommentje:
És nem a testneveléssel van bajom konkrétan, hanem az ottani szociális életemmel; hogy mindenki ki nevet, hogy mindig utoljára választanak be a csapatba, hogy nincs ki aki futna velem, stb.
2016. febr. 18. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a pszichológus, aki kezelt téged nem találta indokoltnak a felmentést, akkor valószínűleg másik szakértő sem fogja megítélni.
2016. febr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esélytelen. A pszichológus rendet rak a fejedben, hogy ne gondolj ilyeneket, de az nem megoldás, és egyik szakember sem bátorít arra, hogy elfuss a problémák elől. Ilyen esetben a helyes megoldás, ha rávezetnek arra, hogyan győzd le a szorongásodat, nem pedig megpaskolják a buksidat, hogy jólvan, akkor nem kell ilyen helyzetbe kerülnöd többször.
2016. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem ötödikes vagyok, épp eleget szenvedtem már. Én csak eggyel kevesebb problémát szeretnék az életembe, ennyi.

Azért köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 18. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!