Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű magyar érettségire...

Középszintű magyar érettségire ti hogyan készültök/készültetek fel?

Figyelt kérdés
Milyen könyveket ajánlanátok? Hogyan gyakoroljak? Leírnátok, hogy ti hány százalékot értetek el/akartok elérni?

2016. márc. 9. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Középszintre elég ha az eddigi szövegértéseket gyakorlod és írsz pár esszét.
2016. márc. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És így el lehet érni 80-85 százalékot?
2016. márc. 9. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze :) Jobbat is, ha jól szóbelizel.
2016. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Jocopapa válasza:
17%
tanulással!!!
2016. márc. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a középiskolai tanulmányaim alatt egyetlen egy elemzést sem írtam és 5-ös lett az érettségim (szóbelivel együtt).

Írásbeli előtt kerestem a neten pár szempontot, hogy mi alapján kell elemezni, azokat pedig megjegyzetem.

A helyesírásra kell figyelni, bár úgy hallottam már nem vonnak le érte pontot vagy mi... de ebben nem vagyok biztos.

2016. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
80%

A magyar középszintű annyira nevetségesen könnyű... Összerizsázol valamit, átolvasod a tankönyv olvasmányelemzéseit, még a kötelezőket sem kell elolvasnod. Engem érdekelt anno is az irodalom, de alig olvastam el, csak egy-két kötelezőt, nem érzem így utólag, hogy jól fogalmaztam, vagy ilyesmi, mégis 92%-os lett az érettségim. Ebből is látszik, tényleg mennyire semmilyen ez a középszintű.

De ha úgy érzed, alaposan fel akarsz készülni és tényleg érdekel, akkor Pethőné-féle könyvek az elemzésekhez, a Mohácsyk meg az életrajzokhoz. Oldj meg korábbi érettségii feladatsorokat, és majd meg fog jelenni egy szóbeli tételes könyv, vagy már megjelent, nem tudom, azt nyald be. De szerintem ez sok hozzá, tényleg.

2016. márc. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!