Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még időm felkészülni...

Van még időm felkészülni írásbeli érettségire?

Figyelt kérdés

Átlagom: magyar 4, matematika 5, történelem 5, angol 5. (Választottam emelt informatika, ebből van már egy 83%-os közepem.)


Most kezdek neki készülni az írásbeli érettséginek, szerintetek van időm? Nem lazsáltam a 4 év alatt, de nem is tanultam napi 2 órát.


Mit tanácsolnátok? A matematika a legfontosabb (meg az emelt informatika, de ha nem sikerül jól, akkor ott az emelt), de szeretnék mindegyikből 80% felettit írni.


Kezdjem el mind a 4 (5) tantárgyból megoldani az előző évieket? Így még van lehetőségem?


(51 napom van még.)


2016. márc. 10. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

:D.

Én tavaly 10nappal előtte kezdtem el tanulni és 404 pontom lett. Persze nem kell a példám követni mert jó szar hét volt..

Szerintem nagyon simán fel tudsz még készülni. Matekból szerintem az előző évieket csináljad mert mindig hasonló szokott lenni.

Irodalomból igazából nem nagyon tudsz készülni az írásbelire. Tudjad a novella és a verselemzés szempontokat (ha ezt tervezed választani a második részében) és szövegértést is lehet gyakorolni, de szerintem az nagyon könnyű.

Töriből meg ismételd át az anyagokat azalapján amiket kérdezhetnek írásbelin. Nem tudom, hogy mennyire kérdezhetnek évszámokat így, hogy a kronológiát kivették az atlaszokból, de azért a fontosabb évszámokat vágjad és a századokat is a különböző témaköröknél. :)

Szerintem ha most elkezdesz mindenre tanulni, akkor a 80% nagyon sima.

2016. márc. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az igen! Gratulálok az eredményért! :D

Milyen tanuló voltál egyébként? Sokat tanultál a 4 év alatt (mondjuk naponta)?

2016. márc. 10. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:

4.0 és 4.6 között mozgott az átlagom a 4év alatt. Naprol napra nem tanultam se óráról órára. A tz-k előtt tanultam csak de akk is csak 1-1,5 órát. Szerintem a gimnázium elég könnyű pedig egy jó nevű gimibe jártam. Simán menni fog ;)

és sok sikert előre is az egyetemhez! (összehasonlíthatatlanul nehezebb lesz :D)

2016. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 4 évig telibeszartam az iskolát, 3 éven át mindig ki akartak vágni a hiányzások miatt, állandóan osztályozóvizsgáznom kellett. Érettségire 3 napot tanultam összesen, 434 pontért. Másfél diplomával később azt mondom ez így tökéletes volt, ma sem csinálnám másképp. A közoktatás az érdeklődés, tudományos kíváncsiság, és a motiváció gyilkosa. Megváltás volt az egyetem. Ha van 3 napod, fel tudsz készülni.
2016. márc. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!