Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem és Magyar írásbeli...

Történelem és Magyar írásbeli érettségire hogyan tudnék rendesen felkészülni?

Figyelt kérdés
Tudom elég idióta kérdés, meg olvasgassam a könyveimet. A problémám ott kezdődik ,hogy a 4 év alatt nem volt 1 magyar könyvem se, tanárom néha diktált füzetbe de nem sokra megyek vele, töriből hasonló, nem megyek sokra vele. Még a tételeket se kaptuk meg hogy esetleg kidolgozzuk, de abbol se lehet nagyon készülni írásbelire.

2015. jan. 21. 16:01
 1/4 uudori válasza:

Szia!


A magyar írásbeli érettséginek két része van: szövegértés és elemzés.

A szövegértés nem nehéz, el kell olvasni egy szöveget és válaszolni kell a szöveg alapján a kérdésekre. Erre a részre nem kell készülni, nem igényel háttértudást.

Az elemzésnek 3 típusa van, amik közül választhatsz. Keress a neten vagy könyvben elemzési szempontsort, amit tanulj meg, és az alapján könnyedén meg fogod tudni írni az elemzést.


Töriből nagyobb szükséged lehet felkészülésre. Hasznos lenne keresni egy olyan könyvet, ami röviden és átfogóan leírja az egész történelmet, és azt elolvasni, aláhúzni/kiemelni a fontos dolgokat.

Az atlaszt használhatod érettségin, ezért nem árt, ha lapozgatod, beleolvasol, hogy érettségin tudd, hol kell keresni az adott témát.


Mindenféleképpen oldj meg előző évekből való feladatsorokat, hogy lásd, milyen típusú feladatokra számíthatsz! Megoldókulcsok is fenn vannak a neten, szóval le tudod magadnak ellenőrizni, és látni fogod, hogy kb. hány pontod lesz, illetve hogy mennyit kell még gyakorolnod, tanulnod.


Remélem tudtam segíteni :)

(Én tavaly érettségiztem magyarból ötösre, töriből négyesre :D)

2015. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát Matek, Angol ami meglesz, de Töriből meg Magyarból sík hülye vagyok és 4est azért össze kéne hozni. :D


Köszi a segítséget, szóbelire találtam könyvet ami segít, remélem írásbelihez is találok valamit.

2015. febr. 10. 14:50
 3/4 anonim válasza:

A történelem érettségin nagyon sokat segít a történelem atlasz, mindenképpen olvass bele az érettségiig hetente egyszer-kétszer. Az információk fele benne van, csak meg kell tanulnod használni. A benne lévő kronológia pedig egy kész főnyeremény :).

A magyar vázlatok hiányára egy klassz oldalt tudok ajánlani, ahol minden lehetséges dolgot megtalálsz, jól szerkesztett, érthető és könnyen áttekinthető vázlatokkal. Inkább ezt ajánlom, mint egy könyvet, könnyebben elérhető és elektronikusan is le tudsz menteni mindent, ha pedig arra van igényed ki is tudod a tételeket nyomtatni és magadnak rendszerezheted őket. [link]

2015. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. febr. 17. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!