Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi kerül a budapesti...

Mennyi kerül a budapesti egyetemi élet?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, és a BGE-re szeretnék tovább tanulni. Habár elég jó tanuló vagyok, 449 pont nagyon sok, szóval valószínűleg önköltségesre megyek. 230.000FT/félév a tandíj, aztán ezen felül ott van még az albérlet (amit 2-3 másik haverral bérelnénk közösen) és a kaja, buli, utazás, hétköznapi használati cikkek stb. Egy hónapra ez átlagosan mennyire jönne ki? Nem fényűző életet akarok én élni, de normálisat. Előre is köszi a válaszokat!

2016. márc. 10. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Lássuk csak:

- Lakásbérlet (mondjuk amiben 3-an elfértek és nincs a világ végén): 100-130 000 Ft + rezsi, osztva hárommal: kb. 50 000 Ft

- Utazás: a bérlet 3 450 Ft

- Kaja: ha általában főzöl magadra, de néha elmész kajálni, büfé, kávé, stb: 1500-2000 Ft / nap = 45-60 000 Ft

- Tisztítószerek, WC-papír, toll, füzet, stb: 5 000 Ft / hó

- Buli: alkalmanként 4-5 000 Ft, legyen havi 25 000 Ft


Tehát összesen kb. 130 000 Ft, amiből egy nem fényűző, de normális (egyetemista) életet ki lehet hozni. Nyilván ha szinte csak otthonról hozol kaját, kevesebbet (és spórolósabban) bulizol, akkor le lehet szorítani 100-ra. Minden egyéb (mozi, tankönyvek, stb.) erre még pluszban rájön.

2016. márc. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Önköltségesen, albérlettel együtt jóval többe, mint amennyit a BGE megér, főleg ha 4 évig akarod járni, mert bulizgatsz mellette. Érettségizz újra abból, ami szarul sikerült, akkor havi 100-120 körül ki lehet már jönni ha kaptok valami olcsó lyukat, és májkrémes kenyéren éltek a hónap felében
2016. márc. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

Milyen szakra mennél? Ha gazdmen, nemzetközi gazd., vagy pénzügy-számvitel akkor ne a BGE-t válaszd, hanem a BME-t.


És jól mondja az első, kb 120-130 / hó.

2016. márc. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

"e a BGE-t válaszd, hanem a BME-t"


Vagy akkor inkébb a Corvinust

2016. márc. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Spórolósan nekem havi 90000-100000 Ft.-ra van szükségem, ebből 50000 Ft. az albérlet.
2016. márc. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

BGEn jobb a PSZ, mint BMEn. De most mindegy hogy BGE,BME vagy BCE, ha már nyilván BGEre jelentkezett a kérdező :)

Amúgy én 110.000 Ft körül szoktam költeni egy hónapban (ez nagyjából egy fix összeg). Nem nagyon járok haza, mert elég messze lakok Bp-től. Szóval spórolok a hétvégi hazautazáson, de nincs így ingyen kaja otthonról. :) Normális állapotú albérlet, hetente egy mozi/buli belefér, kaját meg többnyire otthon főzzük, mert az elején nagyon sok pénzt ment el a kaja rendelésre, meg hogy akkor beülünk ide-oda enni. Ha az elején összeírod 3-4 hónapig mikor mire ment el a pénz, akkor kiderül mi az amin kicsit tudsz spórolni.

2016. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Én olyan 45-50000-ből jövök ki, mondjuk kolis vagyok (9000 Ft)és szoktam hozni otthonról kaját, meg úgy általánosságban odafigyelek rá, hogy mire költök.
2016. márc. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
17%
Te jó ég! Barátommal élek együtt egy 1 szobás lakásban, főzünk mindennap (habár alapvetően spórolunk, néha belefér igenis a sertésszűz stb:)) mi is eljárunk ide-oda, igaz leginkább ingyenes programokra, de ketten együtt kijövünk 110-120k-ból egy hónapra. Amikor kolis voltam, 35-40k-t költöttem az albi díjon kívül egy hónapban és ebben benne volt a kaja stb. Szerintem ha az ember tudja hol kell olcsón vásárolni, tud főzni akkor fejenként 60-70ezer forint költőpénz ez hónapra bőőőőven sok...
2016. márc. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző, elmondom sztem miért nem relevánsak a tapasztaltaid:

- ti kijöttök ketten 120 ezerből, de önmagában a 3 fős lakás jön ki ennyiből (plusz rezsi)

- az eljártok ide-oda (főleg ingyenes programokra) nem egyenlő a bulizással

- az, hogy az egyik legolcsóbb színhús "néha" fér bele, azért ne legyen az átlagos élet szimbóluma...


Félreértés ne essék, nem kötekedésképpen írom ezt, csak nem akarom, hogy a kérdező belemenjen egy olyan életbe, amit hosszútávon nem tud pénzügyileg fenntartani. Mint írták páran előttem, albérleten kívül 35-40 ezer forintból ki LEHET jönni, de nem érdemes. Akkor inkább kollégium, hogy másra több maradjon.

2016. márc. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!