Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség! Egyszerűen nem...

Segítség! Egyszerűen nem tudom eldönteni. EZ jó?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok. Egyszerűen utálok tanulni. Talán lusta vagyok?!!!! Már felvettek egy gimibe, most 4.7 lettem!!

1. Mindenki utál tanulni vagy csak én??

2. Mire jó a gimi??? Nagyon nehéz? Jó döntés a gimi ha lusta vagyok tanulni, vagyis nem szeretek tanulni!!!

Mind a kettőre válaszoljatok légyszíves!!!


2010. ápr. 2. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Általánosban én sem szerettem tanulni.Nem is tanultam,ami rámragadt órán az elég volt,hogy bejussak egy jó gimibe.

A gimnázium felkészít az érettségire aminek megszerzésével lehetőséget kapsz a továbbtanulásra.Kapsz egy bizonyos szintű általános műveltséget és a hasonló képességűekkel tanulhatsz egy osztályban ami majd meglátod egy fontos dolog.

Nem gond ha nem szeretsz tanulni,habár jó ha van egy kis szorgalom.Régen a legrosszabb németes voltam,most a legjobb.Egy gyenge bioszosból a legjobb bioszos lettem.

És nem azért mert a suliban meg akartam felelni,hanem mert ha a dolgokat kicsit tüzetesebben megvizsgálod lehet elkezdenek érdekelni.Így voltam ezzel én is és ezért tanultam mindkét tárgyat...itthon,tanár nélkül.De azért tanulj mert hidd el,hogy a javadra válik.

2010. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kedves vagy!

És akkor is megéri a gimi ha később (bár még nem fix) nem tanulok tovább?

2010. ápr. 2. 21:01
 3/7 A kérdező kommentje:
Még szeretnék válaszokat!
2010. ápr. 2. 21:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Gimivel, érettségivel semmire nem mész, ha nem akarsz felsőoktatásba menni, mert nem lesz szakmád semmi. Szakközép szerintem el lett rontva az utóbbi években, csökkentették a gyakorlati órák számát, és betettek hülye értelmetlen kamu tölteléktárgyakat helyette szegény szakközepeseknek, ami nemhogy felesleges, de még árt is. Szakmunkásképző ami marad, és a helyzet az, hogy szakmunkásból eleve hiány van az országban, mert a sok birka elmegy egyetemekre használhatatlan divatszakokra. Viszont lányoknak nemtom mi a jó :P
2010. ápr. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4,7-tel hülye volnál nem tovább menni...
2010. ápr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De akkor is, ha a gimi után nem megyek továb?
2010. ápr. 6. 18:50
 7/7 A kérdező kommentje:
tovább
2010. ápr. 6. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!