Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudom eldönteni, hogy a...

Hogy tudom eldönteni, hogy a között szóra beetween vagy among használatos? tudom nem egyszerűen csak, azonos dolgok esetén among, különböző dolgok esetén between. Ennél bonyolultabb. Ezt szeretném megérteni.

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 12:12
 1/8 anonim válasza:

Ha 2 dolog között van valami, pl. 2 könyv között egy harmadik, akkor between,

ha pedig elszórva sok között van, pl nagy tömegben egy emberke, akkor among.

2011. szept. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

első vagyok:

és ha különbséget akarsz tenni 2 dolog között akkor is between, pl: What is the difference between A and B?

2011. szept. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az hogy mik között az teljesen mindegy, de a szabály lényegében ugyanannyira egyszerű:


Between: Két dolog közt

Among: sok dolog közt

2011. szept. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló! nem lehet ilyen egyszerű,mert akkor a következő mondatot nem láttam volna between-el írva:Nehéz ennyi jó könyv között/közül választani. --> It's difficult to choose between so many good books.
2011. szept. 11. 14:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert akkor is between, ha nem két dolog, de két kategória, pl amit mondtál: többezer könyv, 1-et kell kiválasztani, lesz két kategóriád: amit kiválasztottál + a többi

tehát többre is használják, nem csak 2-re, ha tisztán szét lehet választani őket

pl rengeteg galamb van a téren, közöttük ugrál pár veréb, az: among

3 gyerek között elosztani vmit: between (If your friend wants her life insurance divided between her three children...)

2011. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

It's difficult to find Bob among the other children.

itt is két kategória lesz,és mégis among: 1. Bob 2. a többiek.

jajjjjjjjjjjjjjjjjjj :-(

2011. szept. 12. 18:18
 7/8 anonim ***** válasza:
nem, itt nem szétosztasz/elválasztasz vmit, hanem pont mint a galambok közt a verebek (v veréb), s.z.é.t.s.z.ó.r.v.a. vannak, ö.s.s.z.e.v.i.s.s.z.a...
2011. szept. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
I see. Thanks. :-)
2011. szept. 15. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!