Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai 12-13 évesnek tényleg...

Csak úgy valamit kérdése:

A mai 12-13 évesnek tényleg el kell olvasni az Arany embert? (bocs nem tudom, hogy van helyesen írva a cím)

Figyelt kérdés
Mert nálunk már feladta a tanár és írtunk is belőle. De én nem olvastam el. Anyukám magyar szakos tanár és ő szerinte nagy ökörség,hogy még mindig olvastatják. A dolgozatban írtam a tanáromnak egy "levelet",hogy szerintem nem kéne már olvastatni ezt a könyvet mert lehet,hogy egy gimnazista gyerek érti és tetszik is neki de ez az olvasmány nem való egy kamasz gyereknek. Meg még leírtam,hogy én miket olvasok.(Időfutár,Hallatlan vakáció,mikor még kisebb voltam akkor a Ruminit olvastam)18 kérdés volt a dogában . 6-ra válaszoltam(vagyis csak tippeltem). De az egész dogában egy jó válaszom volt,hogy megtudtam mondani,hogy ki írta a regényt.Anyukám adott egy könyvet amiben levan írva a regény tartalma. 2 mondatot elolvastam,de még azt a 2 mondatot se értettem. Ha egy magyar szakos tanár jár erre akkor kérem,hogy írja le a véleményét.(Egyébként teljesen jó tanuló vagyok magyar nyelvből).

2016. márc. 13. 15:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek pedig: Nyugi, nem benned van a hiba. Ennek ellenére fogalmazhatnál kicsit igényesebben, neked is van hova fejlődni. Olvass amit akarsz, az a lényeg,hogy te örömödet leld benne, és elgondolkodtasson. Teljesen mindegy mit, arra érdemes figyelni, hogy ne egy műfajra szűküljön az érdeklődésed, vagy ha csak a fantasy/horror érdekel például, ne csak Darren Shan-t olvass, érdemes könyvajánlókat nézegetni, sok rókabőr van sajnos. De az olvasásnak nem a belemagyarázásról, és a régen halott félhülye pozitivista szerencsétlenkedésről kellene szóljon, ami a magyar iskolákban megy, hanem az olvasó, a TE élvezetedről.
2016. márc. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy mi kell és mi nem.

A tanár feladta, házi feladat volt. Lehet egy teljes témakör, feleléssel, témazáróval, olvasónaplóval. Ha a tanár szigorú lenne erre már 3 egyest adott volna.

Szép, hogy olvas más könyveket, (3 könyv semmi...), de ha a házi feladatot annyiban nem tudja teljesíteni, hogy egy netes/az anyukája által adott olvasónaplóban elolvasson pér oldalt és rászánjon fél oldalt szomorú. Ha a középiskolás tanár ragaszkodni fog a kötelezőkhöz, mert olyat fogsz ki, nem jósolok nagy jövőt neked.

2016. márc. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Kedves 5-ös, én leülök hobbiból Jókait olvasni (egyik kedvenc íróm).

Az igazság nem demokratikus, így az a gyerek, aki nem ért legalább valamennyit egy kötelező olvasmány olvasónaplójából, igenis hülye.

Ettől függetlenül ne te mondd a kérdezőnek, hogy fogalmazzon igényesebben, mert az, amit te itt leműveltél, az aluljáróbéli csövesek szintjén van.

2016. ápr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Vicces, amikor a idejön a proli, akinek Jókai jelenti az irodalom csúcsát, és kioktatja róla azt, akinek szakirányú végzettsége van, és talán tudja is, hogy miről beszél. De nem is várok mást egy olyan országban, ahol vízvezetékszerelők és kozmetikusok oktatják ki a szakorvost, mert neki homeopátia kell, nem gyógyszer, és ahol a szóhasználata, idiolektusa alapján ítélnek meg valakit. Tartom magam a korábbi véleményemhez, hogy attól, mert valami kötelező, sem megkérdőjelezhetetlen nem lesz a kánonbeli helye, sem pedig jó nem lesz. Egy normális oktatási rendszerben, ahol figyelembe veszik a társadalom, és a diákság változását, igényeit, Jókait már rég kivágták volna a tantervből. De tehetünk egy próbát. Ha van negyedikes gyereked, olvastasd fel vele azt az idézetet, amit fentebb bemásoltam, és kérdezd meg, mennyit ért belőle. Garantálom, hogy semmit. Sajnos itthon tekintélyelvű a társadalom, csak a rossz irányba. Jókai kötelező, tehát biztosan értékes. Sajnos nem az. Történeti jelentősége van, és elég nagy hatástörténete, de esztétikailag és irodalmilag is egy nulla. Fentebb leírtam miért.
2016. ápr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én oedog azon lepődik meg, hogy egy magát szakmabélinek mondó ember ennyire önmagasztaló, fennhélyázó, 'mindenki hülye csak én vagyok mindenttudó' stílust vegyen itt fel.
2016. ápr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
50%

A hozzád hasonló végzettségűek cáfolnak téged.

A proli meg a szóhasználaton látszódik, szóval lehet engem prolizni, de te vagy az.

A tanár meg nem akkor tanár, ha végigbukdácsolja az egyetemet, aztán leteszi a diplomát (nehezen), utána meg ő a Jani, hanem akkor, ha esze is van hozzá, és nem lusta.

Ez minden szakmára igaz (ettől függetlenül egy értelmiségi nem olyan mint te).

2016. ápr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Kedves 12-s nem csak azt a 3 könyvet olvastam. Ezt a 3 könyvet csak példának írtam oda!😒
2016. ápr. 3. 12:38
 18/18 anonim ***** válasza:

Legalább két marslakó van ebben az országban, mert én is önként elolvastam az összes fellelhető Jókait.

Sosem mondanám, azt, hogy hobbiból. :) Az olyan prolis. :)

2016. ápr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!