Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok megtanulni...

Hogyan tudok megtanulni helyesen olvasni angolul?

Figyelt kérdés

Angolul tanulgatok ithon egyedul es sokat vissza vesz a lenduletbol ,hogy nem tudom helyesen kiejteni a szavakat mikor olvasok egy hosszabb szoveget .

Van valami szabaly vagy valami algoritmus ami szerint kell olvasni angolul.Help:P


2012. febr. 4. 01:55
 1/4 anonim ***** válasza:

ajánlom a Rosetta angol CD-t

Ott hallod a kiejtett angolt(nem is enged tovább menni,amíg szépen ki nem mondod.

Ott tanulsz egészen kezdő szinttől a középfokig.Olvasni,beszélni,és írni is tanít.

2012. febr. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalati úton. Eleinte persze nem árt, ha valaki segít, és megmondja, hogyan ejts ki egy-egy szót. De ha nagyon szőrszálhasogató szeretnék lenni, akkor azt mondom, hogy a szótárban benne van a kiejtés is. Több száz megtanult szó után, már lesz "tipped", hogyan is kell kiejteni... Szerintem idővel a tapasztalat, és a gyakorlat rutinná válik. Persze ettől még a bonyolultabb szavakat nem árt megnézni a szótárban. Úgy nehéz lesz egy angol szövegen gyakorolni a kiejtést, kiolvasást, hogy soha nem hallottad, sőt nem is láttad még azokat a szavakat.
2012. febr. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1


Te is a Rosetta Stone programot haználod? Gondolom, ha ajánlod, akkor jó tapasztalatod van vele. Mondanál róla több személyes tapasztalatot, hogy mi az előnye/hátránya? Valóban olyan hatékony-e mint ahogyan az az oldalukon le van írva? Milyen nyelvet tanulsz vele? Egy szintet mennyi idő alatt teljesítesz?

2012. febr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ma 09:05

első vagyok..

Igen azt használom.Két féle rosetta van.Van amelyik a Window xp-én fut.(az nekem eredeti CD)

Ott egészen a kezdő szinttel tud indulni az ember.

3 lehetőség van,hogy gyakoroljon.

1.képeket nézve választod ki a helyes szavakat,mondatokat.Mivel állandóan előjön így rögzül az ember agyában a kép és a hozzávaló mondat,vagy szó-

2.Lehet írni a képekhez.Ez azért jó,mert ha rosszul írjuk,már nem is enged tovább,amíg ki nem javítod.

3. mikrofon segítségével te is mondhatod a szavakat,mondatokat,és javít..


A kezdő szint egész onnan kezdődik,hogy

Pl: lány/fiú,nő..stb..szavakból mondatok stb.

A végén már levelet is kell írnod,vagy "fogalmazást--


Van a "modernebb rosetta. Ez már fut window 7-el is( az előző sajnos nem indul már)

Az új szinte ugyanolyan csak itt vegyesen csinálja,nem külön mint az előzőnél.Itt ahogy jön,vagy beszélni vagy olvasni,vagy ríni kell.

Itt is a nullától akár a társalgási szintig eljuthatsz.


Én nagyon rosszul tanulok,nekem mégis bejön,mert képek rögzülnek,így megmarad..Nálam az a baj,hogy nem merek beszélni,és ez a CD nagyon segít hogy beszéljek..(mert itt muszáj..:D)

Hogy milyen szinten vagyok,nem tudom,Én a nullától kezdtem..


A páromnak Japán nyelven van meg..Ő elég szépen tud japánul..

Jelenleg az orosz nyelven keressük...


Én azt gondolom,hogy aki nagyon jó nyelvérzékkel van megáldva az elég könnyen megtanul ennek a CD-nek a segítségével.

hátránya,nem tudom van-e,mert még csak most mászok bele mélyebben..De merem ajánlani bárkinek.

2012. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!