Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mitol fugg hogy melyik szogfug...

Mitol fugg hogy melyik szogfuggvenyt hasznaljuk? SOS

Figyelt kérdés

Szinusz

Koszinusz

Tangens

Cotangens?

Ezt sosem ertettem hogy hogy van kerlek segitsetek..


2016. márc. 17. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy milyen adatokból mit akarsz kiszámolni.
2016. márc. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bovebben? :/
2016. márc. 17. 16:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Képzeld el, hogy van egy koordinátarenszered, amiben van egy egység sugarú köröd. Ha ezen a körön kiválasztasz egy pontot, és összekötöd az origóval, akkor ez a vonal az x tengellyel alkot egy szöget. Ennek a szögnek van szinusza, koszinusza, tangense, kotangense ugyebár. Na de mi micsoda?


A szinusz és a koszinusz ezesetben pont a választott pontod koordinátái lesznek: A szinusz a 'magassága', a koszinusz a 'szélessége'. Vagy hogy máshogy írjuk, ha a pontodból még egy függőleges vonalat is húznál az x tengelyre merőlegesen, akkor kapnál egy derékszögű háromszöget. Ennek a háromszögnek a "függőleges" befogója a szinusz, a "vízszintes" a koszinusz.


Viszont fontos megjegyezni, hogy ez csak akkor van így, ha a köröd sugara (vagy a háromszöged átfogója) pontosan 1 egység hosszú. Nem nehéz elképzelni, hogy ha hosszabb lenne az átfogója a háromszögednek, akkor a befogói is nagyobbak lesznek. De a szög maga, amit bezársz nem változik, és a szinsusza/koszinusza sem. Ez a példa még véletlenül sem azért van, hogy ki tudd számolni a szinuszt, csupán azért, hogy el tudd képzelni, hogyan is néz ki, és épp melyikre lehet szükség egy feladatnál.


Ott van még a tangens, és a kotangens.

A szinusz és a koszinusz meghatározta, hogy milyen 'magas' és 'széles' lesz egy adott szögű, 1 egység hosszú vektor. A tangens és a kotangens pedig azt határozza meg, hogy milyen magas, illetve széles lesz egy adott szögű vektor, ami 1 egység széles, illetve magas.


Képzeld úgy, hogy van a vektorod (vagy háromszöged), ami 1 egység hosszú volt, adigg szögben áll, miegyéb. Ezt ha továbbhúzzuk addig, amíg 1 egység 'magas' nem lesz, akkor megkapjuk a kotangenst, és ha addig húzzuk, amíg 1 egység 'széles' lesz, megkapjuk a tangenst.


Röviden:

Egy olyan derékszögű háromszögnek, aminek az átfogója 1 egység hosszú:

- A szinusza a szöggel szembeni befogója

- a koszinusza a szög melletti befogója


Egy olyan derékszögű háromszögnek, aminek a szöggel szemben lévő befogója 1 egység hosszú, a kotangens a másik befogójánaka hossza.


Egy olyan derékszögű háromszögnek, aminek a szög melletti befogója 1 egység hosszú, a tangens a szöggel szemben lévő befogója.


Nagyon remélem, hogy sikerült angyjából érthetőre kihoznom

2016. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem rajzold le a derékszögű háromszöget és vedd a szögfüggvények törvényét és egyesével keresd ki rajta a szöget és az oldalak és akkor be tudod már azonosítani
2016. márc. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!