Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosok, orvosnak készülők,...

Orvosok, orvosnak készülők, írjatok! Milyen az orvosi?

Figyelt kérdés

Azt hiszem ovos szeretnék lenni, de előtte mindent szeretnék róla tudni. Olvasgattam már sok helyen, utánanéztem a dolgoknak, de még vannak kérdéseim. :)

Mennyit kell tanulnod?

Hogy sikerült az érettségid?

Mennyi szabadidőd van?

Nehéz megtanulni a tananyagot?

Nehéz felfogni?

Egyenlőre ennyi jutott az eszembe, majd ha időközben eszembe jut, írok! :)


2010. ápr. 3. 12:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%

- Minimum 6 év.

- Emelt szintű mindenből kitűnő vagy duplázással emelt szintű 80% fölött.

- Szinte semennyi.

- Ha nem adsz bele apait anyait, kiszórnak.

- Ez relatív, mindenkinek más a könnyű és más a nehéz, de ha már egyszer bekerültél akkor vigyázni kell mert kiszórnak ha lazsálsz.


Egy jó tanács: Tanulj meg 2 nyelvet és gyorsan menj el külföldre mert Magyarországon elképesztő a helyzet és még a fizetés is szánalmas. Nem is beszélve arról hogy nem becsülik meg az orvosokat. Még egy tipp: Ne legyél ideggyógyász. Vagy altató orvos vagy fogorvos vagy nőgyógyász legyél, az nem annyira nehéz és nagyon jól fizet.

2010. ápr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%
Előző vagyok, elírtam, nem kell emelt mindenből csak 1ből.
2010. ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Kiakadtam, nőgyógyász legyél az nem olyan macerás ugye. De ha elvérezne a kismama szülés közben a nőgyógyász ibájából, akkor az már macerás lenne. Minden orvosnak készülő előtt ott lebegjen a cél, a legjobb tudását adja bele a gyógyításba, az orvosnak nem lehet felületesen dolgozni. Vagy tud, vagy nem!!
2010. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Fogorvos érdekel a legjobban. :) Nagyon fontolgatom. Köszönöm az eddigi válaszokat! És igen, egy orvosnak nem szabad felületesen dolgoznia, és ne a pénzért dolgozzon!
2010. ápr. 3. 13:20
 5/20 anonim ***** válasza:

- Nagyon sokat kell tanulni:) Csak elsős vagyok, eddig azért túl lehet élni, de ennél már csak nehezebb lesz.

Az, hogy mennyit kell tanulni, az képességektől is függ. Van aki nagyon gyorsan tanul, van aki megszenved vele. Ez elég egy:)

- 95% emelt biosz, 91% közép fizika (de nem duplázással mentem, mert úgy több pontom lett)

- Nem sok, de azért van. Jól kell beosztani az időd, és akkor mást is tudsz csinálni a tanuláson kívül:)

- Van amit nehéz megtanulni, van amit nem annyira. De ez is egyéni. Más az anattal szenved, én meg pl a kémiával.

- Van amit igen, van amit nem. Pl a fizikát, bioszt, kémiát meg kell érteni, de az anatot szinte csak magolni kell.

Általános orvosis vagyok amúgy, a fogorvosi nem tudom milyen:) Vagyis....egyelőre nagyon sok óránk közös, csak nekik a kötelezően választható tárgyaik a fogorvosláshoz kapcsolódnak (odontológia meg ilyesmik).

2010. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ez elég egyéni* :D Nem tudom miért maradt le a vége:)
2010. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, akkor vágj bele! Legyen belőled egy jó fogszakorvos! Én drukkolok neked!Tetszett a hozzállásod, az utolsó beírásodban!
2010. ápr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg aneszteziológuson akadtam ki. Ja, nem olyan nehéz, alig van rajta felelősség, végül is mindegy, hogy felébred a beteg vagy nem.
2010. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én a fogorvosira járok, elsős vagyok. És sztem ez most így az elején nagyobb szívás, mint az ÁOK.
2010. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Amúgy én is fogorvos akarok lenni, de nem a pénzt miatt. Halálom, hogy mindenki ezzel jön.

Normális, SZTK-ban (is) dolgozó doki akarok lenni, akihez félelem nélkül megy az olyan beteg is, aki nem engedheti meg magának a magánorvost.

2010. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!