Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosok, orvosnak készülők,...

Orvosok, orvosnak készülők, írjatok! Milyen az orvosi?

Figyelt kérdés

Azt hiszem ovos szeretnék lenni, de előtte mindent szeretnék róla tudni. Olvasgattam már sok helyen, utánanéztem a dolgoknak, de még vannak kérdéseim. :)

Mennyit kell tanulnod?

Hogy sikerült az érettségid?

Mennyi szabadidőd van?

Nehéz megtanulni a tananyagot?

Nehéz felfogni?

Egyenlőre ennyi jutott az eszembe, majd ha időközben eszembe jut, írok! :)


2010. ápr. 3. 12:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Süket duma, nem a pénz számít nem a pénz. Majd amikor feleséged lesz meg gyereked és nem tudsz megélni havi 200,000 forintból na akkor fog számítani. Persze én is sok minden akarok lenni, meg ilyen olyan SZTK-s orvos akartam lenni, a nagy francokat eteted itt a népet a szép én becsületes orvos leszek dumáddal. Jó akkor mondok egy jót: Agysebész... na ahhoz képest a nőgyógyász nehéz mi? Meg az altató orvos is egy agysebész prof szintjén van mi?
2010. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Te nem kerültél be az orvosira, vagy mi a búbánat bajod van?
2010. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak: A nőgyógyászaton van a legtöbb per (pedig ott se csinálnak több műhibát, mint más területeken), az aneszteziológus pedig messze a legstresszesebb az összes szakterület közül (ott minden nap 110%-ot kell beleadni, és ennek ellenére naponta több beteget is elveszít, mert az ITO-t is neki kell vinnie).


Kérdésekre válaszolva:

1. Rengeteget, így visszagondolva, az ember rájön, hogy fél év alatt is lehetett volna végezni a gimnáziumot 5ös átlaggal...


2. Minden 90% fölé, biosz és kémia emelt szinten.


3. Változó, de nem túl sok, bár azért havonta 1-2 buli belefér. De vizsgaidőszakban, ha szigorlatok is vannak, akkor 0 perc.


4-5. Kinek mi fekszik jobban. Mindenkinek vannak olyan tárgyak, amik jobban mennek, míg mások eléggé nyögvenyelősek. Pl. az élettanban nagy szükség van a logikára, míg pl. a mikrobiológia egy "telefonkönyv", ahol fenékre van szükség. A többi tárgynál változó, hogy mennyi a "logikus" és mennyi a "lexikális" rész. De azért az fokozottan igaz, hogy lehetőleg mindent próbáljon meg az ember megérteni, mert ha nem érti, akkor vizsgán 1-2 kérdéssel be lehet forgatni, mellesleg a "ha nem értem, bemagolom"-taktika nem igen működik a néha 1000 oldalas tananyagoknál...


És nem bántásból, de az "egyelőre" és "egyeNlőre" szavak nem ugyanazt jelentik, és egy leendő orvosnak illik nem keverni a szavak jelentését.

2010. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Huhh köszönöm a kedves válaszokat. :) Zsöltölődö válaszolónak pedig annyit, hogy mindenki magából indul ki. Valószinüleg el van rontva a kicsi életem amiről én nem tehetek. Képzeld el, szerencsés vagyok, és a szüleim biztosították nekem, hogy életem végéig gondmentesen éljek.
2010. ápr. 3. 21:55
 15/20 A kérdező kommentje:
*el van rontva a kicsi életeD
2010. ápr. 3. 21:56
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
szerintem előbb tanújjá meg magyarú írni mert így nehézen lesz belőléd órvos!
2010. ápr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Elmondanád, hogy miért nem írtam most magyarul? Bocs, hogy nem írok tökéletesen a billentyűzetem, nem tudom megérteni, hogy miért csesztet mindenki ezért mindenkit, főleg ha nem nagy hibái vannak...Most ebbe mi nem volt magyar?? Szánalmas.
2010. ápr. 4. 20:05
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Inkább az a szánalmas hogy te orvosnak akarsz menni, csak tovább rontanád az amúgy is romokban lévő egészségügyet. Kórházban meg logitech billentyűzetet fogsz kapni meg X8-as egeret... Istenem, szerintem kímélj meg minket.
2010. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Akkor jóhogy jobban odafigyelnék...Nem értem miért jó kötekedni.:D Fogalmazás írásakor is odafigyelek a helyesírásra...Itt mi dől el ezen? Az, hogy név nélkül ki szól le? húú:D Jézusom...
2010. ápr. 5. 13:20
 20/20 anonim ***** válasza:
Jól írta az egyelőrét...
2016. máj. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!