Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek halasszak? (BME)

Szerintetek halasszak? (BME)

Figyelt kérdés

BME-re mérnöki szakra járok (lány vagyok). Nem tudom mi van velem, úgy érzem, képtelen vagyok tanulni, koncentrálni. Minden zh-ra és vizsgára rástresszelek, és butának érzem magam, miközben tudom, hogy nem vagyok az. Nagyon felhalmozódnak a dolgok, pedig nem járok sokat bulizni, de valahogy kifolyik a kezem közül az idő. Középsuliban mindig jó tanuló voltam, és igazából az előző félévem se lett rossz, de nem vagyok elégedett magammal. Többet várok el,és nem tudom teljesíteni, és közben kindig úgy érzem, hogy nem fektetek elég energiát az egyetembe, és így majd egyszer szar szakember leszek.


Rosszul is érzem magam a közösségben, de nem azért mert a többiek nem jóarcok, hanem mert magamban folyamatosan összehasonlítgatom velük, pedig tudom, hogy nem kellene. Eddig ez a gondolkodásmód nem volt jellemző rám, általában a saját dolgaimmal törődtem, és sokkal hatékonyabb is voltam. Most pedig úgy érzem, hogy képtelen vagyok bármit is végigcsinálni.


Nem igazán tudom, hogy hogyan tudnám megváltoztatni a gondolkodásmódomat, de azt tudom, hogy ez így nem fog menni. Pedig még csak a 2. félévnél vagyunk.


Szerintetek jó megoldás lenne halasztani 1 vagy 2 félévet, és elmenni önkénteskedni, vagy au pairnek, vagy valami ilyesmire? Úgy érzem, hogy ha egy kicsit abbahagynám, lerendezném magamban a dolgokat, akkor sokkal lelkesebben tudnám csinálni.

Ti milyen lehetőségekről tudtok?

Otthon nem nagyon szeretnék maradni, nem tudnék mit kezdeni a so szabadidővel.

(Angol és német felsőfokúm van, szóval ilyen területre tudnék menni.)


2016. márc. 23. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
ugyanott vagyok, szintén 2. félév :) eleinte nehéz volt, nem is mondom jó tanulónak magam (3as átlag a cél a félévre), de hidd el, csak meg kell tanulnod rendszerezni a dolgaidat és beosztani az idődet. illetve akarni kell :)
2016. márc. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kifejezetten rossz ötlet lenne.

Pihend ki magad a nyáron!

Azok közül, akik megszakítják a tanulmányaikat, a legtöbben éveket veszítenek később, ha egyáltalán végigcsinálják (legalábbis én rengeteg ilyen rossz példát láttam magam körül). Persze lehet, hogy te képviseled azt a kisebb hányadot, akinek bejönne a halasztás, de a legtöbbeknek sokkal többet árt, mint amennyit használ.

2016. márc. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!