Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogorvosnak készülök. Ha csak...

Fogorvosnak készülök. Ha csak a pécsi egyetemre vesznek fel, akkor is menjek el vidékre és tanuljak ott 5-6 évig vagy halasszak és próbáljam meg a sotét jövőre?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, de elrontottam nagyon a kémiám, 34%-om lett, így sehova nem kerültem be.

Pécsre 70% körüli kellene, Bp-re 90%.

Nagyon jól megy, mivel idénre csak erre készültem hónapokon át, viszont félek, hogy nem lesz meg a 90%...


Érdemes halasztani, sokkal jobban járok, ha Budapestre járok, vagy a vidékiek is éppen annyira jók?


Igazából azért szeretnék itt maradni, mert együtt vagyok egy lánnyal 3 éve, akivel az egész életemet is le tudnám élni, azonban ha vidékre megyek, kibírhatatlan lesz a nagy távolság köztünk és a hiánya(jelenleg együtt lakunk a lakásomban, ami pesten van, így a suli is 10 percre lenne itthonról).


Ha vidékre mennék, akkor a lakást eladják a szüleim, mert lenne rá vevő és nekik szükségük lenne a pénzre, így mehetnék kollégiumba, illetve a barátnőmmel is szakítanék, mert megőrítene a nagy távolság és féltékenység.


És szeretném elvégezni a szájsebészetet is, ha el tudom :)


Ti mit tennétek a helyemben?

(Orvosisoktól várnék választ)


Kiadni a lakást nem lehet sajnos.

És ha halasztanék, akkor a bioszon is javítanék jövőre, illetve dolgoznék 5-6 hónapot, így megspórolhatnék kb 400-600 ezer ft-ot jövőre a sulikezdésre. Ha bejutnék a sotéra, akkor ott lenne a költségmentes lakás és a fél millió ft.


2015. ápr. 19. 22:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy 21 leszek ősszel, és fogorvosként 500 ezret lehet keresni már az első hónapokban is akár...
2015. ápr. 19. 22:36
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Pécsett is kiváló a képzés! Az 500000-ről pedig...álmodozz csak! Talán ha lesz egy saját,bejáratott praxisod.


Egy fogorvos.

2015. ápr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a pécsi ÁOK-n vagyok másodéves.Ide én elsőre bejutottam,viszont a SOTÉ-ra nem,nekem is nagy dilemma volt akkor hogy mit csináljak,párom Pestre ment.. Én pedig jöttem Pécsre. Mi már 2.éve ingázunk a két város között,vagyis,főleg ő jön,nehéz,de bírható,tényleg :)

Szuper a képzés itt,FOK-on is !

De rólad egyértelműen süt hogy Pesten kívül nem tudsz mást elképzelni.:) Szerintem se rossz az,hogy jövőre dolgozol és bioszozol,na meg a barátnő.. Hány százalék lett a bioszod?

Azért bízz magadban,hogy összejön az a 90%,ennyi készülés után simán..:))

2015. ápr. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!