Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki levelezőn...

Van itt olyan aki levelezőn szerzett mérnöki diplomát? Vélemények?

Figyelt kérdés

2016. márc. 26. 08:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem az első 2 félévet levelezőn csináltam, de inkább átmentem nappalira.


Szerintem a válasz kettéválik, a jelenlegi helyzetedtől függően:


Ha van már egy jó munkád az adott mérnöki területen, és azért kell a diploma, hogy az adott cégnél magasabb pozícióba vagy jobb álláslehetőségek után nézhess, akkor szerintem teljesen jó a levelező képzés. Ha szerencséd van, a céged is támogatja a tanulásod, vagy tud segíteni szakdolgozat téma adásában, vagy a nyári gyakorlat leigazolásában.


De ha például csak egy gimnáziumi érettségid van, és nem is ilyen műszaki területen dolgozol, hanem csak dolgozol valahol, hogy pénzt keress, és közben akarsz mérnöki diplomát szerezni, akkor az úgy nehéz lesz szerintem. (nekem ez az eset volt)


és a képzés is annyira felületes levelezőn, semmi gyakorlat, semmi labor, és amikor az audi is azt írta, hogy "hát levelezősöket nem szoktunk gyakorlatra fogadni", akkor úgy felmerült bennem, hogy csak az időt töltöm, és inkább nappalin folytatom.


Ha van valakinek BSC diplomája már, és utána az MSC-t akarja levelezőn csinálni, az megint más, az már teljesen jó szerintem.

2016. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!