Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a külömbség az ember...

Mi a külömbség az ember tragédiája könyv és film között?

Figyelt kérdés
Ebből lesz kisérettségim, de nem olvastam el a könyvet. Nem rég tudtam meg, hogy van róla film, ezért inkább azt szenvedném végig mintsem h elolvassam (ami azt illeti elkezdtem csak olyan érthetetlen, hogy a 4.fejezet után abba is hagytam)

2016. márc. 26. 16:32
 1/2 Kata0403 ***** válasza:
mi rajzfilmen néztük, de szerintem többet ér ha színdarabot nézel, youtube-on fenn van egy Nemzeti Színházas előadás
2016. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én olvastam a könyvet is, meg a filmet is láttam. Sok helyen másabbak a párbeszédek, olykor ki is vannak hagyva dolgok. Pl. az elején a könyvben "minden létnek gátjaul vala és teremtni kényszerültél általa...", a filmben "gátat vetett minden tetteid elé és arra kényszerített, hogy teremts...".

Vagy amikor Ádám felébred és kérdi hogy "Több-e mint álom a lét...?". Erre Lucifer hosszan kifejti hogy "Siránkozol? Csupán a gyávaság fogadja el harc nélkül a csapást, amit elkerülni még hatalma van. De a végzetnek örökös betűit nyugodtan nézi és nem zúgolódik miattuk az erős, azt nézve csak, hogy állhatand meg még alattuk is. Ily végzet áll a történet felett, te eszköz vagy csak, melyet hajt előre."

A filmben meg cinikusan annyit mond, hogy

"Ily végzet van a történet felett, te eszköz vagy csak melyet hajt előre."

De szerintem célszerű végig olvasni a könyvet is, amúgy sem hosszú, meg ha odafigyelsz, ugyanolyan érthető.

2018. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!