Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki megpróbálja a lehető...

Valaki megpróbálja a lehető legegyszerűbben elmagyarázni a 7-8. -os fizikát?

Figyelt kérdés

Igen,már a kérdésemből is ki lehetett találni hogy semmit nem értek fizikából. (De ötös vagyok belőle mert a szabályokat be tudtam magolni). A hetedikes fizika órákból -viccen kívül-semmire nem emlékszem. Az akkori tanárnál mindig próbáltam figyelni..de nem jártam sok sikerrel(elaludtam). A mostani tanár..huh..az óra ¾-ét végigordibálja néhány hülye osztálytársam miatt. Ha nem ordibál akkor magyarázza a tananyagot,én meg hiába figyelek oda,nem értem.

Tehát visszatérve a kérdéshez. A 7 és 8.-os anyagból a következőket nem értem/nem emlékszem:

- kölcsönhatások, elektromos mező,mágneses mező,gravitációs mező(honnan lehet tudni hogy az utóbbiak "mekkorák"?)

-minden ami a nyomással meg az energiával kapcsolatos (mi a különbség nyomás meg nyomóerő között? Az energiából nem értek semmit,pedig neten is olvastam róla)

8.-os anyag:

-elektromos áramkör...(azt még mindig nem tudom hogy kell összerakni)

-feszültség:az addig oké, hogy az elektromos mező munkavégzése..de ezt is,mivel bírják megfigyelni hogy minek mekkora munkavégzése? Mert a feszültségét voltmérővel azt tudom..)

-elektromos ellenállást úgy-ahogy tudom..

-egyenáram hatásai(nem világos..legalábbis nekem)

-a munka meg a teljesítmény kiszámítása megy

-elektromágneses indukció,váltakozó áram+annak a hatásai,transzformátor,távvezetékrendszer se világos

-és most tartunk a fénytannál..azt értem hogy a fény fotonokból áll,egyenes vonalban terjed stb... De a fémyvisszaverődéseket hiába olvastam át egy csomószor nem értem..meg ezt hogy "látszólagos kép valódi kép tárgytávolság meg képtávolság"..

-a fénytanon belül a fénytörésnél tartunk. Abból abszolút semmit nem tudok.. Meg amit a visszaverődésekkel kapcsolatban szoktunk szerkeszteni...háát..nem bírok a rajzból semmit leolvasni.

Előre is bocsi ha valakit lefárasztottam a hülye kérdéseimmel,de tényleg nagyon nem értek fizikául. És köszi annak aki leírja ;)



2016. márc. 26. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Most halál fáradt vagyok, mert hajnali 4-kor kellett kelnem, de ha senki nem válaszol a kérdésedre, akkor írj nekem ide:

s.impreza1@gmail.com

2016. márc. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon jó, hogy ilyen korán érdekel a fizika. Sajnos a közoktatásban a természettudományos oktatás és a fizikai szemlélet átadása egyre jobban el van nyomva, szóval ne abban bízz, hogy majd jön egy tanár és szépen elmagyarázza, mert az lutri.


Először is, amit nagyon tudok ajánlani az Feynmann-nak a "Mai Fizika" kötete. Még tán korai kiolvasni az egészet nyolcadikos fejjel, már csak azért is, mert sok olyan matematikai eszköz van benne, amit majd középiskolai tanulmányok segítségével tudsz majd elsajátítani, de nagyon sok olvasmányos rész van benne, ami kifejezetten az ilyen kérdésekre ad választ.


Azért persze én is írok pár dolgot.

Az energia: ez egy nagyon nagy mumus, mert szépen megtanítják, számolunk vele és használjuk, de nem tudjuk, hogy mi az. És tény, hogy filozófiai értelemben véve senki nem tudja, hogy mi az az energia, az energia egy definíció. A fizikai értelemben vett munkát ki lehet számolni úgy, hogy F*s (erő szorozva megtett úttal) és az energia nem más,mint a munkavégző képesség. Azt tapasztaljuk, hogy ez egy nagyon jó definíció,mert az energia egy megmaradó mennyiség zárt rendszerben.


Az elektromosságnál arra kell gondolni, hogy minden elektromos jelenség forrása a töltés, vagyis az, hogy az egyes részecskék (protonok, elektronok) töltéssel rendelkeznek. Ez semmivel nem különlegesebb annál, mint hogy az egyes részecskék tömeggel rendelkeznek és ezek között távoli kölcsönhatás van (gravitáció). Mivel a töltések között erő hat, ezért ott is le lehet írni a munkákat, energiákat az F*s képlettel, de mivel bonyolult lenne mindig visszatérni ezekhez az alapjelenségekhez és onnan leírni az áramköröket és a bonyolult elektromágneses jelenségeket ezért bevezetünk olyan fogalmakat, mint a feszültség, áram, térerősség...stb.


Remélem sikerült kicsit segítenem.

2016. márc. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen,segítettél és köszi :)
2016. márc. 26. 21:43
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Egyszerre ennyi mindent? Szerintem tegyél ki külön kérdéseket, amikor valamit nem értesz, közben pedig valamilyen feladatgyűjteményből próbálj feladatokat megoldani. Ha valamelyik nem megy, akkor megint kiírhatod kérdésnek.
2016. márc. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!