Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre felvételi! De minek...

Jövőre felvételi! De minek menjek? Budapest környékén jó szakközépiskolák?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nem tudom eldönteni, hogy milyen szakmám legyen. Gondolkoztam a grafikuson meg a dekoratőrön.

Nem tudom, hogy alkalmas lennék-e rá. :/ Annyi lenne a kérdésem, hogy az adott szakmához mi a legfontosabb pl. tudjak festeni, jártas legyek a számítógép használatában.

Mert imádok tervezni meg portrét készíteni. :D Ha bármi kérdés minél előbb válszolok



2016. márc. 28. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Ha van érettségid akkor nem számít,felvesznek majd ott megtanulod.

De most látom 9.be készülsz. Akkor nem ártana tudnod szépen rajzolni,bár a szakközépsulikba,gimikbe általában mindenkit felvesznek.

2016. márc. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jól rajzolok :D nem mint egy alsós :D
2016. márc. 28. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Kisképző, Jaschik, ezek nagyon színvonalas iskolák, mindkét iskolában van grafikus és dekoratőr szak.

Én elsősorban a Kisképzőt ajánlom, a legszínvonalasabb a szakmai oktatása, de ennek függvényében nagyon nehéz is bekerülni. A legtöbben az előkészítő segítségével kerülnek be. Azt ajánlom, szeptemberben (vagy akár már most) menj el előkészítőre, ott megtanítanak, hogy rajzolj a szakmai felvételin, mert az nyom a latba a legtöbbet.

Aztán a Jaschikot meg írd be másodiknak, de ott nagyon romlik a színvonal évről évre... Azért nézd meg ;)

Esetleg még a Modell- Divatiskola, itt van grafikusi szak, viszont dekoratőr szerintem nincs.


Esetleg gimik rajztagozatai szóba jöhetnek, pl.: Szent László Gimi (azért ide jobb átlag kell), II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, Leövey Klára Gimnázium

2016. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. márc. 28. 19:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
II. Rákóczi Ferenc rajz tagozatát én is ajánlom! Nagyon jó az iskola és nem lehetetlen bekerülni de készülj mert nehéz lesz. Sok sikert!
2016. márc. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!