Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szegény családból származom...

Ha szegény családból származom, akkor ne vegyem tervbe Budapestet továbbtanulás szempontjából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jó tanuló vagyok, már érettségiztem, és jó eredményeket értem el. Szeretnék Budapesten tanulni a SOTE-n, viszont nem állunk túl jól anyagilag. A koli ki van zárva nálam, mert elég sokáig voltam kolis, és nem tudtam megszokni, tanulni pedig egyáltalán nem tudtam ott. Szerintetek, ha nincsenek jó anyagi körülményeink, akkor felejtsem el Budapestet, illetve az ottani életet albérletben? Nézegettem az albérlet árakat, a kiadó szoba árakat, és 30000 Ft alatt nem láttam még kiadó szobát sem, erre viszont még jön rá a közös költség, valamint a rezsi. Az utazásról és a kajáról pedig még nem is beszéltem. Bármennyire is szeretném ezt, úgy érzem, ez nem reális, és nem megvalósítható álom, cél. Ti mit gondoltok erről? Bármilyen véleményt, tapasztalatot szívesen fogadok. Köszönöm!



2015. nov. 8. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Egyfelől ott van a diákhitel, félévi 250 ezer kb annyira elég, hogy (leginkább koliban)lakjál közlekedj és egyél. (márciusban kapod a 2.félévre) Könyvekre, jegyzetre már nem. (és nem, nem lehet kibekkelni pl Sobotta nélkül) És októberben kapod.(akkor jön a szoctám is) A kolit októberben szokták kérni, de addig is enned kéne valamit, szóval annyi pénzed legyen.


Ha dolgozni is akarsz, akkor tényleg csak BP, vidéken még szakmai helyeken is nevetséges az órabér. Pesten simán kifogsz egy 700ft nettós helyet úgy hogy poharazol vagy ilyesmi. Mekiben is vannak jobban fizető helyek.

Én gépészmérnökként ahol lakok kaptam egy ilyet nyárra, hogy 700ft bruttó "diákbér". Kb egy éve 1200 bruttóért dolgozom pesten de mindegy :)...

Viszont te nem leszel piacon keresett, szóval neked ilyen nem lesz. Neked a 6 éved elég nagy szívás lesz csóróként, és az állami eüben szerintem utána is. Ha meg elmennél akkor lehúznak pár millióval. Egy szóval én akkor már Ausztriába mennék orvosira, ha csóró is vagyok, meg dolgozni is kéne mellette.

2015. nov. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem akarok bántó lenni, de szerintem nem Budapest az, amit el kell felejteni így, hanem alapvetően az orvosi egyetemet.
2015. nov. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Diákhitel + diákmunkával megvalósítható. Csak kérdés, hogy megéri-e. Mert nyilván rengeteg lesz a hitel, mire végzel - ha végzel, mert ezt is bele kell számolni- és nehéz orvosi mellett dolgozni.
2015. nov. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sidel ***** válasza:
100%

Anyagilag a kolinál jobb megoldást nem fogsz találni. Az egyetemi élet szempontjából se rossz, ha kolis vagy.

Azért ott van, hogy dolgozhatsz egyetem alatt, illetve, hogy ösztöndíjat is kaphatsz, ha jól tanulsz (nem tudom SOTE-n hogy van, nálunk a BME-n csak a második évtől lehet kapni). Ha tényleg olyan anyagi körülményeitek vannak, akkor rendszeres szociális támogatást is kaphatsz.

2015. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mi már második félévre kapunk ösztöndíjat
2015. nov. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Én azt gondolom, hogy egy kollégiumi lakhatással ki lehet húzni.

Nézz utána neten, milyen kolik vannak, biztosan van csendesebb, tanulósabb is, de ha más nem, hát fogod magad és elmész a könyvtárba. Ha igazán szeretnéd, akkor ez ne legyen már kifogás rá.

+ törekedj rá, hogy jól tanulj, és akkor ösztöndíjat is kaphatsz + szoc.tám, és esetleg kevesebbet járj haza.

Szerintem így megoldható a dolog. Ha nem, akkor dolgozz egy évet, gyűjts pénzt és indulj neki úgy.

2015. nov. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Igen... Ha nem tudod fizetni a pesti lakhatást, akkor sajnos csak egy retkes vidéki dokiképzőre járhatsz, nem a Semmelweis University-re :(
2015. nov. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is szegények szüleim. De én beértem a Debreceni Egyetemmel és a szerény kolival is... És így is orvos leszek. Ha nagyon kellett a pénz, akkor korrepetáltam. 1-2 óra és megvan a heti pénzed. Ösztöndíj meg kifutja a kolit meg ilyen olyan támogatások.
2015. nov. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Remélem, értette mindenki a szarkazmust.
2015. nov. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!