Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik elit iskolába járnak,...

Akik elit iskolába járnak, mennyit tanulnak egy nap?

Figyelt kérdés

Azok akik országos szinten elismert gimnáziumba járnak (Fazekas, Lovassy stb.) amik úgy az első 10 legjobban benne vannak. Főként a matek érdekel, de másról is szívesen hallgatok.


Az ilyen diákoknak csak nagyon jó érzékük van hozzá és emellett nem tanulnak többet mint egy átlagos gimnazista, vagy ugyanannyi érzékük van hozzá mint az átlagnak csak sokkal többet tanulnak/gyakorolnak?

Szóval melyik a jellemzőbb;

-nagyon jó érzék hozzá+átlagos tanulással töltött idő

-átlagos érzék hozzá+sokkal több tanulással töltött idő?


2016. márc. 30. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Fel kellene már fogni, hogy "elit gimnázium" nem létezik, csak versenyistálló sznob szülők hülyegyerekeinek.
2016. márc. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem tanulok sokat, sőt gyakran egyáltalán nem is tanulok. Nem vagyok kitűnő, de kilencedik első félévben a 4-es átlag megvan, második félévben úgy 4,3-4,5 között leszek. Igazából általánosban többet tanultam, sokat lustultam, meg talán a költözés és környezetváltás (eredetileg szabolcsi vagyok, közel 300 km) is rossz hatással volt rám, meg itt nem járok magántanszobára, magántanárokhoz meg ilyenek. :)

A tanári kar... Nagyszerű. Nagyon jól magyaráznak a tanárok és ez sokat segít. Ha valamiből lemaradok, bármelyik tanárhoz, de osztálytársakhoz is bátran fordulhatok.

Szerintem a tanári kar és a diákok (közösség) a "titka" az egésznek.

Egy apáczais:)

2016. márc. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként azt nem írtam, hogy általánosban kitűnő voltam.
2016. márc. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1# Szerintem létezik elit gimnázium. Minden évben megnézik, hogy mely iskolá(k)ba lehet a legmagasabb pontszámmal bekerülni, és az oktv-s helyezéseket is figyelembe veszik, ezekből pedig kialakítanak egy rangsort. Ez nem a sznob szülőkről szól, nem azt nézik, hogy melyik iskolába járó gyerekek szülei milyenek, hanem a teljesítményt.

2# Köszönöm a válaszod, ezek szerint Te inkább azok közé tartozol akiknek jó érzékük van hozzá, ezért kevesebb tanulással is jó eredményük van.:)

2016. márc. 30. 00:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A Fazekasban vegeztem, iskolaidon kivul csak seggelos targyak temazaroira tanultam (ez olyan havi 4-5 orat vett igenybe osszesen, tori, foldrajz, biosz). Matekot egyaltalan semennyit nem tanultam gimnazista koromban. Tisztan emlekszem, milyen szurrealis erzes volt elsoeves egyetemistakent arra gondolni az analizis halmazelmeleti alapjaival ismerkedve, hogy "en most matekot tanulok".

Volt olyan osztalytarsam, aki a 4-5 ora tanulast egy atlagos hetkoznap delutan is hozta. O utalta is az egeszet.

Az atlag inkabb hozzam volt kozelebb, mint hozza, de a nagy tobbseg azert szokott valamennyit tanulni.

2016. márc. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, #2 vagyok.

Ha nem nagy probléma, ha nem is a kérdésre válaszolva, de hozzászólnék a témához.

Azért az eliskolákba járók nagy része maga választja az iskolát. Persze előfordul, hogy valakit nem veszik fel az első helyre, de arra akarok ezzel célozni, hogy nem a szülő erőlteti, ahogy az #1 állítja.

Saját döntés, mert szép és eredmények jövőt szeretnénk egy jó közösségben. A top 10 gimnázium között van különbség természetesen, de igazából tanulmányi eredményesség szempontjából mind erős. Én például végsősoron, amikor az Apáczai és az Eötvös között választottam, már nem az iskola erősségét, hanem inkább a szellemiségét figyeltem és szimpátia alapján döntöttem. Szerintem jól. :)

Igazából sokféle listát lehetne felállítani, nyilván a legjobbak minden szempontból élmezőnyben lennének. Például lehet OKTV alapján, érettségi eredmények alapján, emelt érettségi eredmények alapján, versenyek alapján, érettségikre bontva stb... Lehet kistát összeállítani a tanári kar alapján is. Felvételi pontszámok alapján nem nagyon szoktak. Ami pedig magyon "csalóka" az a továbbtanulás. A legjobbak jellemzőek 85-93% közé esnek, de ebbe a külföldi továbbtanulás nem számít be... 1 ember elmegy az MIT-ra, 3 Cambridge-re rögtön 3-4%, de más elmegy Oxfordra, megibt más meg másik külföldi egyetemre. Rögtön 95-100% körül vagyunk.

Szóval ezek összesége adja ki az összesített listákat.

2016. márc. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves #2, #5 vagyok. Engem a szep es eredmenyes jovo teljesen hidegen hagyott, egyszeruen csak olyan helyre akartam jarni, ahol normalisnak szamitok. De teny, hogy en dontottem, csaladi nyomas az ellenkezo iranyban volt.
2016. márc. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Aki a statisztikával jön, az nem fogja fel, hogy az "elit" "iskolákban" tökéletesen ugyanolyan az oktatás minősége, a jobb minőség a kimeneten annyit mutat, hogy jobb környékről, gazdagabb szülők kölykei mennek oda, akiknek eleve cél a továbbtanulás, és nem jelent gondot se az egyetemi tandíj, se a járulékos költségek. Elit ide vagy oda, az emberek statisztikákkal megvezetésén kívül nem sok mindenhez értenek.
2016. márc. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Annyira nehéz éazrevenni, hogy ez nem rólad szól és a kérdező nem rád kíváncsi?

Léteznek kiemelkedő iskolák, kiemelkedő tanári karral és valóban hozzájárul az eredmébyesséhhez, hogy az ország legokosabb gyerekei ezekben az intézményekben tanulnak. Jó a közösség is, legalábbis itt nagyon. Igen, az elitiskolákba azok járnak, akik egyetemre akarnak továbbmenni és tovább is mennek. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy mindenki gazdag. Inkább amolyan generációs lánc, tehát aki értelmiségi pályát választ, az valószínűleg jó géneket örökít és jó példát mutat. Több generáción át járnak a ccsaládtagok egy-egy ilyen iskolába, nekem is vannak olyan osztálytársaim, ahol a szülők is odajártak, a nagytestvér is odajár... Mi sem fémjelez jobban egy iskolát, minthogy egy szülő példáján oda mennek a gyerekek?

Persze az is hülyeség, hogy minden szülő értelmiségi, nekem például egyik szülőmnek sincs egyetemi végzettsége, nem is vagyunk gazdagok (édesanyám egyedül nevel). A protekció meg megint hülyeség... Én úgy lettem ideiglenes listán itt 6. (tényleges listán első), az Eötvösbe 14. (utóbbi teljes osztály, míg az apáczai csak fél), hogy semmilyen protekcióval nem rendelkeztem. És ugyanígy szóbeliztem 5 helyen maximális pontszámot elérve. :)

2016. márc. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!

Én olyan gimibe jártam, ami egyáltalán nem volt "elit" környék, és nem a "sznobok kölykei" jártak oda. Viszont amikor jelentkeztem (úgy bő 15 éve), benne volt az első tízben (most az első húszban van, ha jól tudom). Tény, hogy a legtöbbeknek cél volt a továbbtanulás. NEM hiszem, hogy mindenhol egyforma színvonalú az oktatás. Én azért is választottam azt a sulit, mert olyan erős suliba akartam menni, ami nem "versenyistálló", és nincs "rongyrázás", mert mindkettő nagyon tud idegesíteni.


Kérdező, nem hiszem, hogy többet tanultam volna, mint egy "átlagos" gimnáziumban. Igaz, hogy veszett jó a memóriám, gyakorlatilag abból éltem:)) Még az érettségire sem tanultam külön (így utólag elég hajmeresztő is), csak a két felvételi tárgyra (azokra viszont az utolsó előtti nyáron is, meg egyáltalán, az utolsó két évben sokat).

Amúgy 1-2 db 4-estől eltekintve kitűnő voltam, azok sem olyan tárgyakból voltak, amik számítottak, hanem olyanokból, amik épp kikerültek a tantervből. Úgyhogy max. hozott pontot vittem tovább, és felvettek az 1. helyen megjelölt helyre.

2016. márc. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!