Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogviszonnyal nem rendelkező,...

Jogviszonnyal nem rendelkező, 'fizetős' érettségiző számára is feltétel az 50 óra közmunka?

Figyelt kérdés
Nem értem ezt a rendeletet, sok az üres folt rajta.

2016. márc. 30. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt pontosan hogy kell érteni, hány éves vagy? Érettségiztél már, és most csak pótolsz/javítasz valamit, vagy még egyáltalán nincs érettségid semmiből? Utóbbi esetben hogyhogy nincs jogviszonyod?
2016. márc. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, nem érettségiztem mert szakiskolás voltam, de most egyetem a cél.
2016. márc. 30. 08:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de az illetékes kormányhivatalt kellene felhívnod, és megkérdezned. (Az oktatas.hu-n van egy központi telefonszám is.)
2016. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem a törvény szövege egyértelmű:


2011. évi CXC. törvény - a nemzeti köznevelésről 6. § (4)

"A középiskola elvégzését közvetlenül követő érettségi vizsgaidőszakban az érettségi vizsgák megkezdésének feltétele ötven óra közösségi szolgálat elvégzésének igazolása, kivéve

a) a felnőttoktatásban részt vevő tanulókat és

b) azon sajátos nevelési igényű tanulókat, akiket a szakértői bizottság javaslata alapján a közösségi szolgálat alól az igazgató határozatban mentesített."


Vagyis neked nem kell ezzel foglalkozni.

2016. márc. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Szakiskolából nem mehetsz közvetlenül érettségizni, csak középiskolából, a középiskolai végzettséget igazoló bizonyítvánnyal. Fizetősre se mehetsz középiskolai bizonyítvány nélkül. Azt viszont felnőttképzésen fogod elvégezni, akkor pedig nincs KÖZÖSSÉGI SZOLGÁLAT! (Nem "közmunka"!)
2016. márc. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondatoddal talán vitatkozhatnák.

Meglesz a bizonyítvány éjszakain, a kérdés egyáltalán nem erre vonatkozott. Csak a tanáraim sem tudták megmondani, hogy szükséges-e vagy sem a KÖZMUNKA.

2016. márc. 30. 23:19
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

A közmunka a munkanélküliek csekélyke fizetésért, kirendelésen alapuló munkája. Az iskolai közösségi szolgálat ezzel szemben választott formájú élmény alapú segítő tevékenység.

Mellesleg ha te most középiskolába jársz, akkor miből gondolod, hogy az érettségiért fizetni kell? Vagy ezt se tudták a tanáraid megmondani? Az ige feltételes módja 1/1-ben pedig mindig -nék, hangrendtől függetlenül, sohasem -nák, így magyar érettségi előtt a jövendő egyetemistának ...

2016. márc. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Most meséljem el az egész életem? Most perpillanat dolgozom suli mellett, de annyit, hogy egyáltalán nem érek rá tanulni. Most a cél, a bizonyítvány megszerzése. Ami meglesz, olyan érettségit ami meg érne is valamit, idén esélytelen, hogy felmutassak - több oka van, de magánügy.

Jövőre munka mellet lesz időm komolyan nekifeküdni a tárgyaknak, mert nem kell kicsit sem törődnöm a sulival. Ezért, mire eljutok egyetemre, nem kell aggódnom az anyagiak miatt.

Am ez csak kicsit OFF...

2016. márc. 31. 04:59
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyébiránt mifelénk mindig -nák, nem tudom, ilyen a nyelvjárás. Szóval kérlek vágd el a torkom, ha véletlen öntudatlan elvétem.

Köszönöm!

2016. márc. 31. 05:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!