Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az oktatóm gyakorlatilag...

Az oktatóm gyakorlatilag kényszerít arra, hogy plusz órát vegyek. Tudok bármit is tenni?

Figyelt kérdés

már korábban is célzott arra, hogy erre nincs idő a 29 órában, és ez miatt mindenkinek plusz órát kell venni (megfordulásoknál mondta)

ezután hazajöttem és itthon gyakoroltam. sajnos városba nem tudok gyakorolni.


a helyzet az, hogy hónap elején be fizettem a vizsga díjat, és ma mondta, hogy holnap megkeri.

ezzel az a probléma, hogy egy hónap nálunk mire kapok időpontot, és a 27-28. óra jön

utána pedig a próba vizsga tehát két alkalom van egy hónapra..

tehát kb muszáj plusz órát vennem, mert egy hónap alatt mindent elfelejtek.


tudok bármit tenni, azon túl, hogy azt a három órát vizsga előtt vezetem le?...


2016. márc. 30. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a plusz óra helyett a Magyar helyesírás szótárat és Wacha Imre: Az értelmes beszéd

Beszédtechnika. Alapismeretek és szövegértelmezés magyarázatokkal.

2016. ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazat adok az oktatónak, valóban sokaknak kell plusz órákat venni. Már önmagában is a tantervet aki kidolgozta az volt hülye. A probléma az, hogy a hirdetések már önmagukban csalósak, hozzá kell még kalkulálni néhány órát, mert az a 29 tényleg kevés...

Sokat változott a gépjárműoktatás az elmúlt 40 év alatt.


A 70-es 80-as években messze nem lehetett ilyen rövid képzés alatt jogsit szerezni, mint manapság. Ez nem véletlen, hiszen az az óraszám, ami jelenleg van, a régi óraszámaok lecsonkításával alakult ki, így egy csomó mindenre nincs idő, ill. sokmindent kivettek a tananyagból is.

Ennek több oka is van, egyrészt nagy az igény, másrészt a járművezető és a gépjármű kapcsolata is igen sokat változott az utóbbi 40 év folyamán. Most már pl. egy csomó mindenhez nem kell érteni, nem úgy mint régen, persze h. kivették a tananyagból, ott a szervíz el lehet vinni. (Aztán az más kérdés, aki mondjuk autószerelő már 30 éve, az tudja, néha mennyire kacifántos konstruktív megoldások születtek még egyszerű alkatrészek cseréjéhez kapcsolódóan is, amit ma már szervízben csináltatnak, régen meg egyszerűen megcsinálta az ember saját maga).

2016. ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!