ELTE/ Pécs- Jogi kar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindenképpen jogra szeretnék továbbmenni, a bekerülés/pontozás témában úgy érzem tisztában vagyok, viszont ha valaki van erre aki a kettő egyetem közül valamelyikbe jár, érdekelne saját tapasztalat, mert a gimnáziumi tanároktól állandóan azt hallgatjuk, hogy a jog az "halál". Valóban az, vagy túlértékelik? (Nyilván tisztában vagyok azzal, hogy nem lehet könnyű, hiszen már bekerülni se semmi, de ha mégis tudna valaki mondani valamit mondani/tanácsolni, annak hálás lennék!) Elsőszámú cél egyébként az ELTE, de Pécs is vonz.

Lakhely szempontjából Pest kicsit közelebb lenne, de lényegében mindegy, mindkettő messze van.

Köszönöm! :)



2016. márc. 31. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én most kezdtem az ELTE-n, nekem a rémhírekkel ellentétben nagyon-nagyon tetszik, imádom a közeget, a tanárok szerintem nagyon segítőkészek, bár nyilván van kevésbé jóakaró is. Én lassabban tanulok, így nekem sokkal több időt kell az anyaggal töltenem, nem tudom, hogy más hogy van ezzel. Ez egyéntől is függ valamennyire, de ha érdekel maga a jog, akkor nem feltétlen megerőltető, rengeteg érdekességgel találkozni. A sznobsággal sem találkoztam még, bárki akit kérdeztem rögtön segített, ha problémám volt, ez persze lehet csak azért van így, mert joghallgató a joghallgatót nem baszogatja. :D Szóval én nagyon jól érzem magam, érdemes az ELTE jogi karát választani, de csak akkor, ha tényleg szívvel, lélekkel csinálod.
2016. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%

Szia! Én is jogra szeretnék menni, és én is ELTE és Pécs között vacillálok. Én nyíregyházi vagyok, szóval nekem mindkettő távol van. A szívem Pestre húz, mert csak ELTE, csak nagyváros, kiskoromtól oda vágyok, viszont az anyagiak miatt érdemes lenne Pécsre menni, hisz az albérletárak és a tandíj is alacsonyabb, mint Pesten. Viszont bármelyiket választjuk, jól járunk, hisz ezen a két egyetemen a legjobb a jogi oktatás Magyarországon.

Mindkét hely és egyetem vonz, szóval emiatt nehéz lesz a döntés, de egyébként meg magától a jogtól nem félek. Kiskorom óta bíró szeretnék lenni, tudom mire vállalkozom, mit kell majd tennem, szóval nem aggódom, szorgalom és akarat kérdése, úgy gondolom. :)

2016. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!