Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Később melyik diplomával...

Később melyik diplomával járok majd jobban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A következő helyzetben vagyok. Idén szeptemberben kezdem az egyetemet (legalábbis a pontjaim alapján mindenképpen így tervezek), és beadtam a jelentkezést az ELTÉ-re is, és vidékre is (konkrétan Pécsre és Szegedre). És itt jön a kurfli, ugyanis szerintem elég jók lettek az érettségijeim az ELTÉ-hez. Nem tudok még semmit biztosra, de csak egy valamiből nem lettem ötös, szóval remélem ez már elég. Tudom, hogy egy eltés diploma elég jól mutat, viszont számomra, különböző okok miatt az is lényeges szempont, hogy minél messzebbre menjek itthonról. (Budapest mellett lakom közvetlenül.) És ha elindul a szakom Pécsen/Szegeden, de esetleg felvesznek az Eötvösre is, akkor elég nagy dilemmában leszek. Vagyis hát vagyok már most is!! Szóval meg szeretnélek titeket kérdezni, hogy egy esetleges pécsi, vagy szegedi diplomával milyen esélyeim lesznek, ha esetleg nemet mondok az eltére. Tudom, hogy nagyon nehéz így bármit is mondani, hogy ennyi a feltételes mód, de azért megköszönnék egy-két tanácsot.

2014. jún. 22. 12:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Kommunikáció- és médiatudománnyal amúgy is nehéz lesz elhelyezkedned. Nyilván az ELTE a legnevesebb, de semmi hátrányod nem lesz abból, ha Szegedre vagy Pécsre mész.
2014. jún. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kicsit hülyén fogalmaztál, vagy én vagyok a hülye, teljesen mindegy, de nekem úgy jött le ebből a "nemet mondok az eltére" dologból, hogy Te úgy gondolod, hogy a három egyetem mindegyikére fel fognak venni, és te választod ki, hogy melyiket választod. Remélem, tudod, hogy ha az elsőn megjelölt helyre eléred a pontszámot, akkor oda vesznek fel, ha csak a másodikra, akkor oda, függetlenül attól, hogy az összes helyre meglenne amúgy a pontod.


-


Amúgy a Szegedi Tudományegyetemről én nagyon sok jót hallottam, és azt is, hogy van olyan, sőt színvonalasabb, mint az ELTE. A PTE-ről nem hallottam sokat, se jót, se rosszat, ennyit tudok csak biztosra, hogy a SZTE nagyon jön fel.

Mellesleg azt is érdemes figyelembe venned, hogy az alatt a három év alatt milyen lehetőségeid lesznek. Ráadásul ott van a pénz. Albérlet, kollégium, hazautazás... Szórakozási, kulturális lehetőségek az adott városban.


Egyik egyetemmel sem lőhetsz mellé véleményem szerint, viszont ne felejtsd el az egyéni preferenciádat sem. Attól még, hogy Budapest mellett laksz, albérletbe költözhetsz haverokkal. Nem kell ettől még hazajárnod gyakrabban, ha nem tervezed.

2014. jún. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
ha kommunikációra mész, akkor szerintem mindenképp az Eltére menj. már csak azért is, mert amúgy is nehéz elhelyezkedni ezzel a szakmával, és szerintem több a lehetőség a fővárosban, mint a vidéki városokban. ha meg Budapesten végeznéd el a képzést, akkor talán kitudnál alakítani valami olyan fontosabb kapcsolatot az egyetemi éveid alatt, ami segít elhelyezkedni a későbbiekben.
2014. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat srácok!


Második: igen, ezt tudom, csak, hogy akkor hogyan módosítsam a sorrendet. Ami egyébként ez: ELTE, PTE (két kar is, mindkettőn ez a szak), Szeged. Hát én azt hallottam, hogy egy-két éve Pécsen el sem indult ez a szak, mert nem volt elég jelentkező... De megfontolom, amit mondtál, igazából mindegy, hogy hova megyek vidékre, ha oda megyek. Az eltében meg igazából csak reménykedek, de szerintem esélyes. Egy kivételével minden érettségim jeles lett, és van egy B2-es nyelvvizsgám. Az év végi jegyeim talán nem lettek csak túl rózsásak, de elmennek.


Harmadik: őszintén szólva semmilyen tervem nincs egyetem után... :D Ha elvégzem ezt a szakot, meg a mestert is, újságíró szeretnék lenni, de hogy hol? Nem zárom ki a külföldet sem. Bár nem tudom, mit mondanának ott mondjuk egy szegedi egyetemre...

2014. jún. 23. 11:45
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Miert nem valasztasz valami olyasmit, amibol meg is tudsz majd elni? 5 evig fogod pazarolni az idot valami teljesen felesleges es haszontalan diplomara? Utana meg ertetlenkedve fogod kerdezni ugyanitt, hogy miert nem kapsz allast a himihumi szakoddal?


Mernok, informatikus, esetleg kozgaz. A tobbit felejtsd el.

2014. jún. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha újságíró szeretne lenni, miért tanulna informatikát?


Amúgy láttam már alacsony keresetű, béna közgazdászt. Azért ment annak, mert abban van a jövő. De tök hülye hozzá, utálja, kis béna, és a fizetése is szívás, mert tehetségtelen.


Láttam már magas keresetű bölcsészt. Motivált volt, egyetem alatt kiépítette a kapcsolatokat, előre fele ment, és nem hallgatott a "büfés lehetsz csak ezzel a szakkal" megjegyzésekre. Nem lett büfés.


Persze ha a kérdező nem konkretizálja magában, hogy újságíráson belül mit és hogyan akar, akkor el lesz veszve. De ugyanígy el lenne, ha olyan szakot tanulna, amiből szintén túlképzés van, de legalább a gyk-n azt mondták, hasznos.



Amúgy Csehországban a Szegedi Tudományegyetemről és az ELTE-ről hallottak azok, akikkel beszélgettem, szóval az SZTE sem egy nóném kis semmi.

2014. jún. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Nekem ugy tunik hogy fogalma sincs mi szeretne lenni. Csak valasztott egy szakot ami jol hangzik.


Nem art felhivni a figyelmet arra hogy letezik alternativa, itt is volt mar olyan aki azt gondolta 18 evesen hogy lanyok nem mennek mernoknek, kozben meg szerette a biologiat es a kemiat, de ennek ellenere valami kommunikacios izet akart tanulni mert csak.

2014. jún. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Slow Cheetah: hatodik válaszolónak van igaza, ezenkívül hadd döntsem már el én, hova akarok járni, jó? Köszi. Elhiszem, hogy te egy nagyon bölcs ember vagy, és mindenki sorsát, életét pontosan látod előre, de azért egy próbát tennék, ha megengeded... Meg szerinted, ha inkább matekos fej lennék, mi a ráknak mennék bölcsészkarra?? Az emberek általában úgy választják ki a szakukat, hogy mit szeretnének, és nem mellesleg mihez értenek. Na de nem akarom túlragozni, elnézést, ha kioktató voltam, de nem ezért tettem fel ezt a kérdést, szóval inkább menj máshová, ha csak ilyen válaszod van.
2014. jún. 23. 15:26
 9/20 anonim ***** válasza:
9%

Tolem eldontheted, en konkretan lexarom mit csinalsz. Csak elmondtam hogy mire szamithatsz egy alibi szakkal, aminek a piaci erteke kabe nulla.


Ilyen vegzettseggel rengetegen nem jutnak egyrol a kettore, de te nyilvan maskepp leszel. Plane hogy az ontudatod mar most az egekben van.


Amugy ismertem olyat is aki bolcsesznek ment aztan ket ev mulva rajott hogy azzal semmire sem jut soha, atment gepesz foiskolara, ma meg minosegbiztositasi vezeto egy kozepes cegnel. A matekot is meg lehet tanulni.

2014. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Előző kommentemben már elnézést kértem, másrészt egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy ez egy "alibi szak". Szerinted sokkal jobb hely lenne a világ, ha nem léteznének újságok, tévéműsorok meg rádiók? Csak mert ilyen végzettséggel ezek közül bárhová elmehetek. Más kérdés, hogy a mérnököknek sem megy ám olyan marha jól manapság, ez egyáltalán nem ezen múlik, hanem a képességeken és a szerencsén. De egy kicsit eltértünk a témától és a kérdés lényegétől...
2014. jún. 23. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!