Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Laptop egyetemen hanyagolható?

Laptop egyetemen hanyagolható?

Figyelt kérdés

Reményeim szeptembertől egyetemista leszek és érdekelne, mennyire lesz szükségem laptopra. Ha felevesznek, kollégista leszek, hétvégente haza fogok járni. Pszichológiára szeretnék menni, tehát nem programozó szakra, így nem kéne ilyenekre aktívan használni, kézzel jegyzetelni jobban szeretek.

Netezni nem hiszem, hogy lenne időm, ha meg igen, ott a telefonom is. Ha meg kéne gép, gondolom csak van könyvtár vagy valami, ahol van gép. Vagy ez nem ilyen egyszerű? Mennyire lesz szükségem rá?



2016. ápr. 2. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem jól jön azért.


Pl. ha beadandó kell majd, írhatod rajta. Rakás dolgot letölthetsz rá, mondjuk tananyagot, és tanulhatod buszon, óra előtt stb.


És ha pl. laptopba jegyzetelsz akkor könnyű lesz keresni, feltöltheted felhőbe akkor nem vész el, nem kell rakás papírt cipelni, stb.

2016. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hmm ez így már rögtön más, köszönöm a választ :)
2016. ápr. 2. 19:29
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

én elsős mérnök hallgató vagyok.

igaz van laptopom,de eddig semmi olyan nem volt,hogy kellett volna az egyetemhez.

egy infós óránk volt ahol be lehetett volna vinni, de nem ért semmilyen hátrány,hogy nem vittem be.

szerintem túl van hypolva,hogy kell a laptop az egyetemistáknak.

akiknél látom előadásokon, azok nem abba jegyzetelnek, hanem játszanak rajta vagy egyéb fontos dolgokat csinálnak.

ha otthon van asztali géped, szerintem az is tökéletes.

fontos pdf fájlokat telefonra is le tudod tölteni hétközben(sokszor arra adják ki a tanulnivalókat)

még tárgyfelvétel is lehetséges telefonról is. de ha más nem arra a pár órára beülsz egy internetkávézóba, vagy könyvtárba..

2016. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még BSc első félévét laptop nélkül kezdtem és azért nem volt kellemes. 6 hét után aztán sikerült venni egyet, de egyáltalán nem hátrány, sőt, inkább előny. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy informatika szakról van szó, de a kötelezettségeimet meg tudtam oldani így is. Hátrányát akkor éreztem, amikor nem tudtam bemenni mondjuk 1 héten XY órára, jegyzetet nyilván interneten könnyebb szerezni, laptopon jobb olvasni, mint telefonon stb. Szóval nem szükségszerű, de a saját kényelmedet érezhetően megnöveli, így az ilyen nehézségek helyett az energiádat másra is fogod tudni használni.
2016. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kell! Beadandók és sok-sok beküldendő dolog van, és emailezni is jó
2016. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Tárgyfelvétel, vizsgajelentkezés adminisztrációs ügyek, előadásanyagok neten vannak, azon keresztül mennek.

Lazulásként nem árt néha megnézni egy filmet, sorozatot etc. Minden egyes infó facebookon van fent, meg a netes levlistákon, a jegyzetekkel együtt. Sokszor nem nyomtattam ki a jegyzeteket, hanem gépről néztem, a könyvekkel egyetemben, sok könyv fent van a neten, torrent oldalakon.

pl: www.tankonyvtar.hu


Vagyis kell.


Pszichón nem fogsz belehalni a tanulásba egyébként, de akkor sem árt.

És nem csúcslaptopot kell venni, ha nincs rá pénz, egy kicsi netbook, 50-60-ból is megvan.

2016. ápr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichón SPSS és egyéb statisztikai szoftverek használata kötelező. Nyilván fennt van a könyvtári gépeken is, de azért egy statisztika zh-ra nem két óra felkészülni, gyakorolni kell. Ha ezt otthon meg tudod csinálni akkor szuper, de tapasztalatból mondom, hogy sokkal könnyebb, ha te osztod be az idődet, így nem lesz az, hogy hazamész hétvégére és akk "nah, álljunk neki tanulni, 3 beadandó, 2 prezi, anatómia jegyzőkönyvek (amikhez szintén van egy program)".
2016. ápr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kell.

Beadandókhoz - szövegszerkesztő is meg szaktól függően egyéb programok is.

Digitális jegyzetekhez.

2016. ápr. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem fogom hanyagolni, köszönöm a válaszokat! :)
2016. ápr. 3. 12:38
 10/10 Izabizacska válasza:
100%

Szia!


Én másodéves hallgató vagyok agrármérnöki szakon, amihez ugye igazából nincs szükség laptopra, d emégis megbénulnák nélküle. Az az igazság, hogy az anyag nagy részét interneten keresztül küldik a tanárok, ott történik a kommunikáció is. Emellett kiselőadásokat is szoktak kérni, amihez szintén elengedhetetlen. És ugye ott van még a Neptun is (nem tudom hogy Magyarországon vagy Erdélyben élsz, én kint járok egyetemre Kaposváron) - minden egyetemi hivatalos ügyet ezen keresztülkell intézni.

Szóval én mindenképp ajánlanám, hogy szerezz be laptopot, mert nagyban megkönnyíti majd az életed, hidd el.


Üdv.

Izabella

2016. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!