Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizhetek utólag más...

Érettségizhetek utólag más tantárgyból is?

Figyelt kérdés

Bővebben az lenne a kérdésem, ha utólag szeretnék érettségizni valamelyik tantárgyból, akkor bármelyikből megtehetem?

Példaképpen: ha én gépész középiskolában tanultam, és gépészeti alapismeretekből is tettem le az érettségimet a kötelezők mellett, és továbbtanulás szempontjából érdekel a gazdasági irány, akkor érettségizhetek akár gazdasági alapismeretekből?

Magyarul nem volt gazdasági órám, semmilyen típusú, nagyon érdekelne a válasz, igaz még 1 évem van, h befejezzem a szakmámat, de érettségi pontok alapján felvennének műszakira is, de a kérdésemre a válasz nagyon sokat segítene és nagyon megköszönném.

ÜDV MINDENKINEK!


2010. ápr. 5. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
nem, csak abból érettségizhetsz amit tanultál 2 évig megfelelő óraszámban.
2010. ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyik osztálytársam érettségizett társadalom ismeretből pedig nincs is a suliban ilyen tantárgy nem is tanultuk sosem és már nem is fogjuk valahogy megoldotta és leérettségizett ősszel úgyhogy szerintem kérdezz rá a tanáraidnál.
2010. ápr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

értem köszi:)

infóból 2 évet tanultam, abból hány óraszámnak kell meglennie, hogy érettségizhessek?

2010. ápr. 5. 14:33
 4/12 A kérdező kommentje:
mellesleg infóból 182 órám volt 2 év alatt, utána már nem tanultuk.
2010. ápr. 5. 14:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem az óraszámot nézik hanem az évet. Én is majdnem filozófiából érettségiztem és csak heti egy óra volt két évig.Ha meg nem tanultad egyáltalán azt a tantárgyat, akkor le kell osztályozózni és aztán mehetsz érettségizni.
2010. ápr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, honnan veszi mindenki ezt a kétéves szabályt, ilyen nincs!!! Keresni kell egy olyan iskolát, ahol tanítják ezt a tantárgyat, gondolom, az Oktatási Hivatal, ahol érettségire kell jelentkezni, ebben segít, és az általuk megadott tananyagból le kell tenni az osztályozóvizsgát. Utána lehet érettségizni.
2010. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amikor ők érettségiztek, akkor még volt két éves szabály. Azóta már eltörölték.
2010. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha már nem vagy gimis = nincs tanulói jogviszonyod középiskolával, BÁRMILYEN tárgyból jelentkezhetsz érettségire, központilag, az OH-nál. Semmilyen "előéletet" nem néznek. A két éves dolog még élt, amikor én érettségiztem (most nem tudom), de akkor is csak a középiskolásokra vonatkozott.
2010. ápr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát engem nem engedtek most érettségizni mert nem volt meg a két évem az egyik tantárgyból. Ha kitartottam volna mellette, akkor osztályozóznom kellett volna.
2010. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az nem a két év miatt volt, hanem azért, mert nem teljesítetted az iskola helyi tantervében leírt követelményeket. Ami tantárgytól függően lehet egy év vagy négy év is.
2010. ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!