Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tételekből meglehet írni...

Tételekből meglehet írni olyan 80%-osra az esszéket töri érettségin?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 5. 17:58
 1/6 A kérdező kommentje:
középszinten
2016. ápr. 5. 17:59
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilván, ha olyan esszét kapsz aminek a témája egy tétel akkor igen. Viszont lehet, hogy a szóbeli tételektől eltérő esszék lesznek. Ha nem akarsz sok időt rászánni a tanulásra akkor szerintem minden anyaghoz nézd meg a zanza.tv "adását" és abból szerintem simán meglehet. (vagyis nekem sikerült)
2016. ápr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csak ha szerencséd van, én azt csináltam, hogy meg vannak adva koronként az esszé témái, 3 adott korra koncentráltam viszonylag bejött
2016. ápr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak a Száray-féle könyvekből írtam meg 92%-osra az emelt törit, pedig 10 éve jártam gimibe, és nem hiszem, hogy egy zseni lennék. Szóval lehetséges, csak tanulni kell.
2016. ápr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyi csúsztatás van a dologban amit utolsó állít, hogy száray könyveinek is van több kiadása, én konkrétan kettőt forgattam a kezeim között amikor érettségire készültem, azt hiszem az újabb (ami nekem megvolt) verzióból rengeteg dolgot kihagytak még a régebbiben rengeteg plusz információ is benne volt. Valószínűnek tartom tehát, hogy az utolsó is abból a régebbi verzióból készült fel amit én is használtam és amiről elmondhatom, hogy most már!!! Nem elegendő az emeltre való felkészüléshez. Tudom, meg vannak az elég jó minőségű emelt szóbeli tételek amik írásbelin is ugyanúgy előfordulhatnak. Tele vannak olyan infókkal amik a könyvben nincsenek benne. Csak középre azokból készültem fel, 100%-os szóbeli vizsgát tettem, 15 perc helyett engedtek többet beszélni.
2016. ápr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, tavaly emelteztem töriből, és néhány éves Száray-féle könyvekből tanultam (használtan, fillérekért vettem a 4 db-ot). Meggyőződésem, hogy ha valaki ezeket megtanulja, kijegyzetelgeti, és tud egy kicsit fogalmazni/beszélni (nem blokkol le az izgalomtól), akkor simán megcsinál egy 80-90 %-os eredményt. Nem kell 20 könyvet megvenni, meg magántanárhoz járni, hanem rá kell szánni azt a több száz órányi tanulást, ennyi az egész.
2016. ápr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!