Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnök - Mi a véleményet...

Gépészmérnök - Mi a véleményetek erről? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többet gondolkozom, hogy gépészmérnöknek tanulok tovább. 11.-es vagyok és jó lenne egy elképzelésnek lenni a fejemben mi lesz az érettségim után. Azt olvastam matematika az alaptantárgy, abból 9.ig mindig 5-ös voltam tavaly 4-es most félévkor 3-mas, de ha rákapcsolok sztem elmondható hogy 4-es vagyok matekból. Úgy tudom biológia fizika kémia közül kell még valamelyik, bioszból 4-es vagyok fizika és kémia tanárom nem igazán beszámítható, valamint nem tanultam gépészetet, közgazdasági szakon vagyok.Német nyelvet tanulok, nem angolt.Mindezek mellett szerintetek érdemes lenne ezzel a szakmával próbélkoznom az érettségi után?

2016. ápr. 8. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

má megint te vagy az?

ennyi idő alatt meg is tanulhattál volna angolul

2016. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A helyedben a közgazdásznál maradnák, a gépészmérnöki helyek rövidesen telítődnek.

Mellesleg a gépészmérnökihez igen erős fizikatudás, azon belűl főleg mechanika, hőtan, áramlástan szükséges. Biológiának ezen a szakon szinte egyáltalán nem veszed hasznát, kémiának még jobban, de az a fizikához képest elhanyagolható. (Hacsak nem speciális vegyipari területre szakosodsz, de akkor meg mehetnél vegyészmérnöknek is...)

Az angolt meg sajnos előbb-utóbb meg kell tanulni, ugyanis rengeteg szakirodalom, új eredmény kizárólag angolul jelenik meg.

Nembeszélve arról, hogy sok cég külföldi tulajdonú, meg a beszállítókkal is szinte kizárólag angolul lehet kommunikálni.

Ha végignézed mondjuk a mérnöki álláslehetőségeket, 90%-ban minimum aktív középfokú angol nyelvtudást kérnek.

2016. ápr. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a Mezőgépész szakot! Az ország alapvetően mezőgazdasági ország, kevés a mezőgépész és mg. gépészként teljes értékű gépész is vagy egyben. (nem úgy mint fordítva)

A nyelv így is úgy is kell majd... Minimum 2. Viszont a mezőgazdasági gépészetbe igen releváns Ausztria és Németország ;)

Tehát hajrá :D

2016. ápr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!