Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fémipari cégnél dolgozom,...

Fémipari cégnél dolgozom, érdemes lenne elvégezni a fősulit (gépészmérnök)?

Figyelt kérdés

A helyzet adott érettségim van, ami egy papírfecni.

Munka mellett(8órás) azt hiszem eltudnám végezni a gödöllői gépészmérnöki karát. Szívem szerint a villamosmérnökit végezném el(BME), de azt hallottam sok helyről, hogy munka mellett lehetetlen. Mit gondoltok, mit kezdjek magammal??



2016. ápr. 6. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a vill.mérnöki, hanem a gépészmérnöki is nagyon kemény, hiába egyszerű bejutni. Munka mellett iszonyú nehéz megcsinálni, de nem lehetetlen.
2016. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gépészmérnöki még menne, megoldható! csak akkor nuku lazulás, és magánélet, ugyanakkor egy gépészmérnöki diploma se egy húha diploma, fizetés maximum 300ezer nettó. BME VIK automatizálás tanszék, az már valami!
2016. ápr. 7. 13:44
 3/10 A kérdező kommentje:
(Legalább is én ígytudom.)
2016. ápr. 7. 13:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát csak annyit mondok hogy voltam egy ilyen előadáson ahol a gépész mérnököket mutatták lebontva, és talán 10-20% lesz mérnök...

Lehet hogy szerinted nagyon laza, de szerintem egy 80-90%-os kiesési rátával nem olyan laza a dolog...

2016. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezért nem is kezdtem el! Nem akartam lámáskodni, mert egy normális felsőoktatási intézményben oda kell tennie magát az embernek, az 1.év végére mindenhol kirostálják az emberek 50%át. A kecskeméti és hasonló "főiskoláktól" meg isten mentsen!
2016. ápr. 7. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"A helyzet adott érettségim van, ami egy papírfecni."


Sajnos a diploma is papírfecni. Attól, hogy valakinek diplomája van, attól még nem lesz jó szakember. Nekem van olyan diplomás gépészmérnök ismerősöm aki 130 nettót keres és sík hülye mindenhez, de a diplomája azért megvan. Illetve van olyan ismerősöm is, aki anyagmérnökit kezdett, de nem fejezte még be, pár vizsgája hiányzik, de az adott cégnél már annyira bedolgozta magát 25 éves korára, hogy csoportvezető lett és netto 500-at keres..

2016. ápr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
bruttó 750et senki nem fog neki adni, ahhoz rokonnak kell lennie a cégnél!
2016. ápr. 8. 16:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálam a nettó 500ezer az bruttó 665~680 ezer.

És van olyan cég, ahol megadják és nem rokon. Nem egy ilyen esetről hallottam már és nem egy cégről ahol megadják.:) Természetesen megértem, hogy hihetetlennek hangzik és én is szörnyülködöm rajta, mert én diplomás mérnökként felét sem kapom meg. De sajnos ez van...ki kell fogni az ilyet.

2016. ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem szörnyülködöm, engem nem zavar, csak néha rátekintek a mennyitkeresel.hu-ra:) bár az is csak annyira lehet hiteles, mind a medián, vagy nézőpont nevű badarságok. Aki ennyit keres azt tisztelem
2016. ápr. 9. 19:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezeket a következtetéseket miből vontad le egyáltalán? Mihez kell a diploma mit dolgozol?
2016. máj. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!