Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnőki szakmára van e...

Gépészmérnőki szakmára van e kereslet és mennyi egy kezdő fizetés?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 9. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Jelenleg még épp van rá kereslet, ám hamarosan ez változni fog. Az utóbbi kb. 10 évben igen sok gépészmérnököt képeztek, hamarosan telítődik a szakma. Tudom, most biztos jön majd valaki, hogy ugyanmár, dehogy telítődik...


Én a 70-es évek végétől vagyok a szakmában, átéltem a rendszerváltás utáni leépítéseket, a 90-es évek pedig szinte maga a katasztrófa volt az egész gépiparban, Magyarországon legalábbis. Pozitív változások csak az ezredforduló után következtek be. Nagyszámú mérnökhiány (főleg gépész, villamos, vegyész) mutatkozott, ezért is álltak rá a főiskolák/egyetemek a nagylétszámú mérnökképzésre.

Napjainkban viszont ez a gépészmérnökhiány már megszűnni látszik.

Eddigi tapasztalataim alapján azt mondhatom, hogy a korszerű gépészeti technológiák egyre inkább a villamos és az informatika irányába mennek el. Most már nemnagyon van az a fajta "klasszikus gépészet" mint régen, az informatika és a programozás tudománya bizony kőkeményen bevette magát a gépiparba, így talán ezen a vonalon érdemesebb mozogni.

2016. ápr. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
A kezdő fizetés pedig sokmindentől függ, és viszonylag nagy skálán mozog. Függ attól, mennyi szakmai tapasztalatod van, akár kötelező szakmai gyakorlatból, vagy egyéb gyakornoki programokból adódóan. Érdemes már egyetemi évek alatt nézelődni az egyes cégek felé, ill. hogy mégis mivel szeretnél foglalkozni, milyen irányba akarsz orientálódni. Egy kezdő fizetés lehet akár br.300-350 ezer is, de lehet hogy csak 200. Az évek múlásával viszont ez növekszik, 1-2 év múlva akár 1,5-2-szeresére is nőhet. Persze ennek is van felső korlátja, tapasztalt mérnökök általában max. 500-600-at kapnak. (Kivétel persze van mindig).
2016. ápr. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
De még mindig nem késő, az a mérnökhiány az még legalább 8-10 évig hiány marad :)
2016. ápr. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, a műszaki rajzot szeretem és az jól is megy ezért gondoltam ilyesmire mert az informatika nem áll annyira közel hozzám
2016. ápr. 9. 08:03
 5/5 Szaniszlo Ferenc válasza:
46%

Háborús korszakban azért a gépészekre komoly szükség van, és egy ideig még tartani fog ez a fegyverkezés.


Én a helyedben azt tanulnám, ami tényleg érdekel. Informatikai irány a mai világban nem árt. Ja és angol-angol-angol. Nyilván angoltudással a magyar fizetés sokszorosát kaphatod külföldön.

2016. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!