Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félek a matek érettségitől,...

Félek a matek érettségitől, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Még februárban kezdtem rá tanulni, és javítani akarom az előző matek érettségit. De ma már egyre jobban érzem, hogy nem fog sikerülni. Lehet a koordináta geometria miatt érzem így. Szinte alig értem mit mikor kell használni és hogyan, belenéztem az érettségi feladatokba főleg a studium generale-t néztem. És még a 3 pontosok is kifognak rajtam. Hogy lehetne ezt orvosolni gyorsan mert ma is reggel 8-tól ültem itt este 8-ig és egyszerűen alig ragad rám valami.


Ilyen nagyon egyszerűek mennek, mint pl egy szakasz felezőpontjai vagy háromszög súlypontjai, de amit az érettségin elvárnak az ennél sokkal komolyabb. Holnap kezdem el tanulni az egyenes egyenletét a kör egyenletét.


Mit tudnék még tenni? Elég szarul érzem magam amiatt, hogy lehet megint nem vesznek fel sehova mert legalább 70%-ra lenne szükségem :(



2016. ápr. 11. 20:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Februárban az egész 4 éves anyagnak láttam neki és még hátra van a valószínűség számítás, kombinatorika, sorozatok, illetve a koordinátageometria. 20 napom van.


Pedig tényleg mindent beleadtam...ezek szerint elcsúsztam.

2016. ápr. 11. 20:26
 2/11 anonim ***** válasza:
Nézd, a koordinátageometria semmi több, mint az euklidészi (sík-, tér-) geometria matekra lefordítva. Ha akad konkrét kérdésed szívesen válaszolok. És azt javasolom, hogy minnél több vizsgasoron (és megoldókulcson) rágg át magad!
2016. ápr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm, lehet majd privátba kérdezek!
2016. ápr. 12. 14:45
 4/11 anonim válasza:
Van egy "TheHUNTutorials" nevű Youtube csatorna, a lejátszási listáknál van olyan h matek érettségire felkészítő videók. Szerintem tök jól magyaráz a srác, a koordináta geometriát neki köszönhetően értettem meg. Nézd meg, hátha neked is segít! :)
2016. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hol tartasz ?
2016. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már mindent átnéztem most már csak gyakorlok. Szerintem meglehet a 70%, legalábbis úgy érzem most.
2016. ápr. 23. 12:45
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
És ismered, tudod hogy mi hol van a négyjegyű függvény táblázatban? Azt ismerni kellene, hogy ne menjen idő a keresgéléssel, ha szüksége lenne rá.
2016. ápr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mikor gyakorlok szoktam benne nézegetni :D Mert mi lenne a fontos belőle. Ami kell azt nagyjából tudom.


A trigonometrikus összefüggésekbe biztos belenézek mert abból van egy pár.

2016. ápr. 23. 13:00
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudod nem kötekedni akartam, de stressz helyzetben furán reagálnak az emberek, és a kapkodás hevében elfelejthetnek olyan dolgokat, amiket előtt tudtak, vagy tudni véltek.

Ezért ajánlottam a lapozgatását. Akár a tartalomjegyzék alapján is tud, ismerd fel a benne lévő tartalmat (persze ezt is elfelejtheted:)

2016. ápr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként én azt vettem észre, hogy minden benne van csak pont az nem ami nekem kellene :D
2016. ápr. 23. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!